Forza 6 - premiera 18 września, opublikowano fragmenty rozgrywki

Pogoda i pora dnia nie będą zmieniać się dynamicznie.

Forza Motorsport 6 zadebiutuje 18 września - poinformowali projektanci z Turn 10 na konferencji Microsoftu w Los Angeles.

Potwierdzono nowe funkcje gry, ujawnione w ubiegłym tygodniu: maksymalnie 24 samochody na torze, 10 nowych tras i ponad 450 modeli aut - najwięcej w historii serii.

Studio Turn 10 wprowadza też wyścigi nocne i deszczową pogodę, obie te opcje nie będą dynamicznie, lecz przypisane do lokacji z góry przed startem.

Co więcej, wyścigi nocne i deszczowa pogoda dostępne będą tylko na ograniczonej liczbie tras, gdzie wprowadzenie takich warunków wydawało się twórcom logiczne. Dostaniemy więc mokry tor Silvertstone czy Daytona i Le Mans pod przykryciem nocy.

Nie zabraknie zapowiadanych wcześniej „trójwymiarowych kałuż”, symulujących stojącą wodę, także z uwzględnieniem czynników, taki jak przepuszczalność podłoża.

Forza Horizon 2 mogła pochwalić się dynamiczną pogodą i porą dnia, ale przedstawiciele Turn 10 zauważyli, że ten tytuł działał w rozdzielczości 1080p, przy 30 klatkach na sekundę, podczas gdy Forza Motorsport stawia na standardowe dla serii 1080p60.

Tryb sieciowy nowej produkcji zostanie uzupełniony o ligi Forza Race Leagues, ale detale na ten temat są obecnie skąpe. Model jazdy ma być lepszy dzięki technologii zwanej Forza Tech.

Umowa przenosząca modele Porsche do Forza Horizon 2 będzie kontynuowana także w Forza 6, ale auta tej marki pojawią się dopiero jakiś czas po premierze.

Masz chwilkę? Zobacz także:

Reklama

Skocz do komentarzy (7)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (7)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami