Wiedźmin 3 - Novigrad: zadania poboczne (cz. 12)

Opisy zadań: Ostatnia przysługa, Statuetka żołnierza, Racja stanu.

Poniżej znajdziesz opis trzech zadań dodatkowych związanych często z wyborami, które podejmuje się we wcześniejszym etapie gry. Część z nich może nawet nie być dostępna, jeśli postąpiłeś w inny sposób, niż zakłada to "aktywator" zadania.

Misja poboczna: Ostatnia przysługa

Zadanie pojawi się podczas rozmowy z Triss przy fontannie w ramach misji Najciemniej jest pod latarnią, o ile podczas misji pobocznej Dla dobra nauki w finalnej rozmowie z Keirą skierowałeś ją do Radowida. Okaże się, że władca wbił czarodziejkę na pal, a Triss poprosi cię, aby odzyskać jej ciało.

Udaj się na miejsce egzekucji w centrum Novigradu i porozmawiaj ze strażnikami. Możesz ich przekonać do swoich racji lub po prostu zabić. Na koniec podejdź do ciała Keiry i pozwól je zabrać Triss.

Misja poboczna: Statuetka żołnierza

Zadanie stanie się dostępne podczas wykonywania misji głównej Najciemniej jest pod latarnią, o ile w trakcie misji Niebezpieczna gra wykradniesz Bilzenowi z poddasza magiczną statuetkę żołnierza.

Triss przebywa w gospodzie Jaskra. Znajdziesz ją na pierwszym piętrze za drzwiami z lewej. Porozmawiaj z nią o figurce, po czym przenieście się do miejsca, gdzie można odczarować znajdującego się pod jej postacią człowieka. Okaże się, że to wojskowy, który brał udział w bitwie wiele lat temu. Po zakończeniu rytuału i przeprowadzeniu rozmowy zadanie również dobiegnie końca.

Misja poboczna: Racja stanu

Misja uruchomi się podczas ostatniej rozmowy z Dijkstrą (Mapa #1) w trakcie misji Najciemniej jest pod latarnią, tylko jeśli wypełniłeś wcześniej zadanie dodatkowe Spisek i nie będziesz próbował przepchnąć szpiega siłą. Kiedy opowiesz mu, że cesarz chce przekazać tron Ciri, Dijkstra zaproponuje ci ostateczny plan zabicia Radowida.

  • Uwaga: Sugerowany poziom doświadczenia - 30
mz117

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Aby wziąć w nim udział skieruj się do magazynów (#2) w zachodniej części miasta. Po dotarciu na miejsce zapukaj w drzwi i udaj się na górę, gdzie Dijkstra przedstawi ci swój plan. Twoim zadaniem będzie zwabienie Radowida w wyznaczone miejsce, gdzie zostanie zastawiona pułapka. Jeśli nie chcesz brać udziału w misji, to możesz teraz zrezygnować mówiąc o tym spiskowcom. W ten sposób zawalisz jednak zadanie.

Jeśli zdecydujesz się wziąć udział w zadaniu, to opuść magazyn i skieruj się na przystań (#3), gdzie cumuje okręt z Radowidem. Po wyjściu z budynku spotkasz Filippę, która powie ci, że plan jest naiwny, ale pomoże ci wręczając pierścień z rubinem należącym niegdyś do ojca Radowida. Dzięki niemu władca ma uwierzyć w twoją historię o odnalezieniu czarodziejki.

Po dotarciu na statek rzeczywiście okaże się, że fortel spiskowców i Filippy jest skuteczny. Nieufny Radowid weźmie jednak ze sobą wszystkich żołnierzy, a po dotarciu na miejsce każe cię zabić. Uratuje cię Roche. Podnieś wtedy miecz i zacznij przebijać się przez uliczkę z wojownikami.

Poprzednio: Wiedźmin 3 - Novigrad: zadania poboczne (cz. 11)

Powrót do spisu treści: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik po grze

z054
Wojowników z tarczami najlepiej podpalać

Eliminuj ich jeden po drugim. Na końcu uliczki natkniesz się na oddział przeciwników z tarczami, których najlepiej podpalać znakiem Igni. Po zabiciu wszystkich włączy się scenka ze spiskowcami oraz otoczonym Radowidem, który zginie z ręki czarodziejki.

Po pułapce wróć do Dijkstry, gdzie poznasz nowe wiadomości związane z polityką. Okaże się, że Dijkstra chciał się nie tylko pozbyć Radowida, ale również pozbyć się przy okazji dotychczasowych wspólników - Talara i Roche'a. Możesz się na to zgodzić lub stanąć w ich obronie.

W pierwszym przypadku powiedz, że nie chcesz się mieszać. Dijkstra zabije Talara i Roche'a, a misja zakończy się. Jeśli chcesz ich bronić, to będziesz musiał rozprawić się ze strażnikami Dijkstry, którzy cię zaatakują. Po ich zabiciu uporaj się również z samym szpiegiem. W ten sposób zadanie się zakończy.

Uwaga - decyzja podjęta pod koniec bieżącej misji będzie miała wpływ na zakończenie gry!

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami