Wiedźmin 3 - Novigrad: zadania poboczne (cz. 12)

Opisy zadań: Ostatnia przysługa, Statuetka żołnierza, Racja stanu.

Poniżej znajdziesz opis trzech zadań dodatkowych związanych często z wyborami, które podejmuje się we wcześniejszym etapie gry. Część z nich może nawet nie być dostępna, jeśli postąpiłeś w inny sposób, niż zakłada to "aktywator" zadania.

Misja poboczna: Ostatnia przysługa

Zadanie pojawi się podczas rozmowy z Triss przy fontannie w ramach misji Najciemniej jest pod latarnią, o ile podczas misji pobocznej Dla dobra nauki w finalnej rozmowie z Keirą skierowałeś ją do Radowida. Okaże się, że władca wbił czarodziejkę na pal, a Triss poprosi cię, aby odzyskać jej ciało.

Udaj się na miejsce egzekucji w centrum Novigradu i porozmawiaj ze strażnikami. Możesz ich przekonać do swoich racji lub po prostu zabić. Na koniec podejdź do ciała Keiry i pozwól je zabrać Triss.

Misja poboczna: Statuetka żołnierza

Zadanie stanie się dostępne podczas wykonywania misji głównej Najciemniej jest pod latarnią, o ile w trakcie misji Niebezpieczna gra wykradniesz Bilzenowi z poddasza magiczną statuetkę żołnierza.

Triss przebywa w gospodzie Jaskra. Znajdziesz ją na pierwszym piętrze za drzwiami z lewej. Porozmawiaj z nią o figurce, po czym przenieście się do miejsca, gdzie można odczarować znajdującego się pod jej postacią człowieka. Okaże się, że to wojskowy, który brał udział w bitwie wiele lat temu. Po zakończeniu rytuału i przeprowadzeniu rozmowy zadanie również dobiegnie końca.

Misja poboczna: Racja stanu

Misja uruchomi się podczas ostatniej rozmowy z Dijkstrą (Mapa #1) w trakcie misji Najciemniej jest pod latarnią, tylko jeśli wypełniłeś wcześniej zadanie dodatkowe Spisek i nie będziesz próbował przepchnąć szpiega siłą. Kiedy opowiesz mu, że cesarz chce przekazać tron Ciri, Dijkstra zaproponuje ci ostateczny plan zabicia Radowida.

  • Uwaga: Sugerowany poziom doświadczenia - 30
mz117

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Aby wziąć w nim udział skieruj się do magazynów (#2) w zachodniej części miasta. Po dotarciu na miejsce zapukaj w drzwi i udaj się na górę, gdzie Dijkstra przedstawi ci swój plan. Twoim zadaniem będzie zwabienie Radowida w wyznaczone miejsce, gdzie zostanie zastawiona pułapka. Jeśli nie chcesz brać udziału w misji, to możesz teraz zrezygnować mówiąc o tym spiskowcom. W ten sposób zawalisz jednak zadanie.

Jeśli zdecydujesz się wziąć udział w zadaniu, to opuść magazyn i skieruj się na przystań (#3), gdzie cumuje okręt z Radowidem. Po wyjściu z budynku spotkasz Filippę, która powie ci, że plan jest naiwny, ale pomoże ci wręczając pierścień z rubinem należącym niegdyś do ojca Radowida. Dzięki niemu władca ma uwierzyć w twoją historię o odnalezieniu czarodziejki.

Po dotarciu na statek rzeczywiście okaże się, że fortel spiskowców i Filippy jest skuteczny. Nieufny Radowid weźmie jednak ze sobą wszystkich żołnierzy, a po dotarciu na miejsce każe cię zabić. Uratuje cię Roche. Podnieś wtedy miecz i zacznij przebijać się przez uliczkę z wojownikami.

Poprzednio: Wiedźmin 3 - Novigrad: zadania poboczne (cz. 11)

Powrót do spisu treści: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik po grze

z054
Wojowników z tarczami najlepiej podpalać

Eliminuj ich jeden po drugim. Na końcu uliczki natkniesz się na oddział przeciwników z tarczami, których najlepiej podpalać znakiem Igni. Po zabiciu wszystkich włączy się scenka ze spiskowcami oraz otoczonym Radowidem, który zginie z ręki czarodziejki.

Po pułapce wróć do Dijkstry, gdzie poznasz nowe wiadomości związane z polityką. Okaże się, że Dijkstra chciał się nie tylko pozbyć Radowida, ale również pozbyć się przy okazji dotychczasowych wspólników - Talara i Roche'a. Możesz się na to zgodzić lub stanąć w ich obronie.

W pierwszym przypadku powiedz, że nie chcesz się mieszać. Dijkstra zabije Talara i Roche'a, a misja zakończy się. Jeśli chcesz ich bronić, to będziesz musiał rozprawić się ze strażnikami Dijkstry, którzy cię zaatakują. Po ich zabiciu uporaj się również z samym szpiegiem. W ten sposób zadanie się zakończy.

Uwaga - decyzja podjęta pod koniec bieżącej misji będzie miała wpływ na zakończenie gry!

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Michał Basta

Michał Basta

Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami