Kolorowe Wattam od twórcy Katamari Damacy z nowym trailerem

Burmistrz buduje bombę.

W grudniu ubiegłego roku twórca Katamari Damacy i Noby Noby Boy - Keita Takahashi - zapowiedział projekt Wattam, w którym główną rolę ogrywa kwadratowa postać z kapeluszem na głowie. Teraz poznaliśmy więcej szczegółów na temat gry.

1
Tańczące sushi, ponieważ dlaczego nie

Prace wspomaga producent wykonawczy Journey - Robin Hunicke - oraz studio Sony Santa Monica.

Wattam opowiada o burmistrzu, starającym się zjednoczyć mieszkańców swojego miasta, rozproszonych w kosmosie po ogromnym wybuchu. Rozwiązaniem jest oczywiście przygotowanie jeszcze większej eksplozji, która zwróci uwagę naszych obywateli i wskaże im drogę do domów.

Jak czytamy na oficjalnym blogu PlayStation, bombę tworzymy poprzez detonowanie piramid zbudowanych z mieszkańców.

Każda postać ma określone właściwości, a jedną z największych atrakcji ma być odkrywanie, jak poszczególne istoty wchodzą w interakcje. Dla przykładu: przywołanie chmur nad trawę spowoduje, że do naszej wybuchowej misji dołączą postacie-kwiatki.

Twórcy przygotowują kilka światów do odblokowania, a niektóre z nich będą bazowały na porach roku. W planach jest także jakaś forma lokalnej kooperacji.

Jakby tego było mało, to po podłączeniu każdej postaci do bomby usłyszymy także charakterystyczny, instrumentalny akord, więc gracze będą też tworzyć muzykę.

Poniżej najnowszy trailer z rozgrywką.

Masz chwilkę? Zobacz także:

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami