Czas na coroczne doniesienia o The Last Guardian na E3

Prace wspomaga Mark Cerny?

Targi E3 rozpoczynają się w przyszłym tygodniu, więc jak bumerang powracają też doniesienia na temat ewentualnego pokazu The Last Guardian na konferencji Sony.

2
Tu potrzeba wiedźmina

Giełdę plotek rozpoczął wczoraj serwis The Guardian, publikując listę 15 najbardziej oczekiwanych pozycji, z uwzględnieniem The Last Guardian. Dziennikarz powołał się na tajemnicze źródła, według których gra pojawi się na imprezie.

Eurogamer również słyszał z wielu źródeł w ostatnich sześciu miesiącach, że produkcję zobaczymy u Sony. Warto jednak dodać, że podobne doniesienia powracają wraz każdym E3 od 2011 roku, gdy producent z Team Ico - Fumito Ueda - opuścił studio.

Co więcej, nie można zapomnieć, że konferencje na targach w Los Angeles mogą zmienić się w mgnieniu oka, a trailery, ogłoszenia i gościnne wizyty dodawane są i usuwane z harmonogramów nawet na kilka minut przed startem.

Prezentacja The Last Guardian w przyszłym tygodniu wydaje się mieć jednak nieco więcej sensu, jeśli weźmiemy pod uwagę skromny kalendarz wydawniczy PlayStation 4 na zimę tego roku.

Zobacz: The Last Guardian - Poradnik, Solucja

Inne nieoficjalne doniesienia mówią o tym, że prace nad grą wspomaga sam Mark Cerny, główny architekt PS4. Te informacje także pojawiają się już od kilku miesięcy i brzmią dość wiarygodnie: Team Ico jest częścią Sony Japan Studio, które wyprodukowało platformówkę Knack, z Cernym w roli producenta.

The Last Guardian zapowiedziano w 2009 roku. Od tego czasu wielokrotnie otrzymywaliśmy informacje, według których potrzeba więcej czasu na dopracowanie gry. Produkcja od byłych twórców Ico i Shadow of the Colossus ma opowiadać o małym chłopcu, który stara się wydostać z tajemniczych ruin - pomaga mu w tym potwór o imieniu Trico.

- Nie mogę potwierdzić żadnego terminu, ponieważ czekamy na moment, w którym będziemy zadowoleni ze stanu prac. Mamy na myśli pewne ramy czasowe, a zespół osiąga postępy, ale nadal nie możemy powiedzieć, że to już ten moment - przyznał w sierpniu ubiegłego roku Shuhei Yoshida z SCE Worldwide Studios.

Pierwotnie The Last Guardian powstawało na PlayStation 3, co obecnie jest już jednak mało prawdopodobna platformą docelową.

Trailer z targów TGS w 2010 roku

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami