Europejskie eliminacje ESWC w Counter-Strike odwołane

Miały odbyć się w Warszawie.

Polscy organizatorzy centralnych europejskich eliminacji turnieju ESWC Computer Sport Games w Counter-Strike: Global Offensive nie popisali się - po licznych kontrowersjach turniej odwołano.

1
Finały ESWC w 2013 roku

Impreza miała odbyć się za tydzień w warszawskich Złotych Tarasach, ale wokół rozgrywek szybko zaczęły piętrzyć się problemy.

Od początku krytykowano zaproszenie zespołu Team Kinguin. Polskie eliminacje miały być przeznaczone dla drużyn z Europy Centralnej, a tylko dwie osoby w tym teamie - mniejszość - pochodzą z tego regionu.

Następnie pojawiły się problemy z samym miejscem imprezy. Organizatorzy - CSGames.pl - zapewniali, że lokacja zostanie zmieniona z niedostępnych Złotych Tarasów na Warsaw International Expo. Szeroko krytykowano także sędziowanie w dodatkowych rozgrywkach sieciowych.

„Niestety, jest nam bardzo przykro - w ostatnim czasie stanęliśmy w obliczu szeregu problemów dotyczących niemal wszystkich aspektów organizacyjnych ESWC Computer Sport Games” - napisano w oświadczeniu na Facebooku.

„Próbowaliśmy wszystkich rozwiązań do ostatniej chwili, aby móc zorganizować ten event. Próbowaliśmy wdrażać plan B, a nawet C. Niestety, nie udało nam się ze wszystkim poradzić, a czas jest tutaj dodatkowym czynnikiem wpływającym na nasza niekorzyść.”

„Walczyliśmy pełni nadziei do końca, ale jesteśmy zmuszeni podjąć decyzje o odwołaniu ESWC Computer Sport Games. Zdajemy sobie sprawę, że zawiedliśmy graczy, kibiców i wszystkie firmy wspierające. Niestety, pewne problemy nas przerosły” - dodaje CSGames.pl.

To kolejny kłopot dla całego ESWC. W ubiegłym tygodniu odwołano także skandynawskie eliminacje, z powodu zbyt dużego zagęszczenia wszelakich turniejów.

Finały nadal planowane są na 9-12 lipca, w Montrealu. Stawką będzie pula nagród w wysokości 75 tysięcy dolarów. Obecnie nie jest jednak jasne, na jakiej zasadzie drużyny otrzymają zaproszenie do startu w rozgrywkach - w obliczu braku eliminacji.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami