Wiedźmin 3 - Zlecenie: Nawiedzony dom (Novigrad)

Zlecenie wiedźmińskie, w którym rozwiązujemy zagadkę pewnej posiadłości.

Zadanie pojawia się na tablicy ogłoszeń w centrum miasta (Mapa #1). Po jego przyjęciu udaj się do pobliskiej gospody i wejdź po schodach na górę. Na jednej z kanap znajdziesz Kurta Dysarta, z którym rozpocznij rozmowę.

  • Uwaga: sugerowany poziom doświadczenia - 24
mz067

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Hrabia powie ci o posiadłości, którą niedawno nabył. Według jego ludzi budynek jest nawiedzony. Jeśli chcesz zająć się sprawą, to Kurt podaruje ci klucz, z którym udaj się do rezydencji (#2) na wschodzie. Wejdź do środka i zacznij rozglądać się przy wykorzystaniu wiedźmińskich zmysłów. Warto też zaglądać w podświetlone na żółto regały skrywające książki, pieniądze oraz różne schematy.

Przejdź do pokoju, w którym znajdziesz schody prowadzące na dół. Udaj się w lewo i podejdź do pękniętej ściany, którą zniszcz znakiem Aard. Przejdź przez drewnianą kładkę i podnieś dziennik leżący z prawej. Okaże się, że napisał go Amaverick z Sorano. Przeczytaj go z poziomu inwentarza.

z029
Dźwignia otwierająca drzwi do żywiołaka

Wróć teraz na drewnianą kładkę i zeskocz do wody z lewej. Popłyń przed siebie i wyjdź na kamienne podwyższenie z prawej. Na ścianie zobaczysz dźwignię, którą przestaw. W ten sposób otworzysz zablokowane wcześniej przejście. Wróć do miejsca, gdzie czytałeś dziennik i przejdź przez otwarte drzwi. W sali z żywiołakiem ziemi zniszcz dwie drewniane podpory i użyj znaku Aard na kamieniu po drugiej stronie sali.

Kiedy pozbędziesz się magicznej bariery rozpocznij walkę z żwyiołakiem. Najlepiej jest korzystać ze znaku Quen, wyprowadzać kilka szybkich ataków i odskakiwać przez ciosami przeciwnika. Gdyby cię trafił skorzystaj z tarczy ochronnej ponownie, wykonuj ataki i odskakuj. W ten sposób w końcu uda ci się rozprawić z przeciwnikiem, który posiada sporo wytrzymałości.

Po walce przeszukaj ciało żywiołaka i wróć do Kurta po nagrodę.

Następna strona: Wiedźmin 3 - Zlecenie: Opiekun lasu (Novigrad)

Powrót do spisu treści: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik po grze

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami