Zadanie możesz rozpocząć na dwa sposoby. Pierwszy to udanie się do wioski (Mapa #1) na wschodzie Velen. Od okolicznego chłopa dowiesz się o kilku ludziach, którzy wybrali się na północ i nie powrócili. Twoim celem będzie dotarcie na miejsce i sprawdzenie, co się z nimi stało.

  • Uwaga: sugerowany poziom doświadczenia - 23
mz079

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Druga możliwość, to od razu udanie się na północ (#2) i zabicie dwóch wywern. Po uczynieniu tego na niebie pojawi się trzecia - królewska. To właśnie ją masz zabić w ramach bieżącego zlecenia. Najlepiej jest korzystać ze znaku Quen, zapewniającego ochronę przed atakami potwora.

Jeśli utracisz osłonę, to wykonuj uniki do czasu, aż będziesz mógł ją przywrócić. Następnie przystępuj do ataku na wywernę. Najlepiej atakować ją od tyłu i odskakiwać, kiedy sama zaczyna wyprowadzać ataki. Czasami przeciwnik wzniesie się w powietrze i będzie próbował na ciebie pikować. Warto wtedy trafić go z kuszy. Spowoduje to, że bestia uderzy w ziemię, a ty będziesz miał dobrą okazję do wyprowadzenia paru ciosów.

Po zabiciu potwora przeszukaj jego ciało i podnieś trofeum. W międzyczasie z jaskini wyjdą poszukiwani chłopi, którzy wrócą do wioski. Ty też tak uczyń i odbierz zapłatę.

Następna strona: Wiedźmin 3 - Zlecenie: Tajemnica wsi Stegny (Velen)

Powrót do spisu treści: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik po grze

Reklama

O autorze

Michał Basta

Michał Basta

Redakcja Eurogamer.pl

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.