Pula nagród turnieju The International w Dota 2 przekroczyła 11 mln dol.

Rekordowy wynik.

Pula nagród turnieju The International w Dota 2 to obecnie ponad 11,4 mln dol. To rekordowa suma w historii e-sportowych rozgrywek. Zawody odbędą się w sierpniu w Seattle.

Valve przeznaczyło na nagrody 1,6 mln dol. Reszta - czyli ponad 9 mln - to część dochodów ze sprzedaży Kompendium. To wirtualna księga umożliwiająca wiele sposobów interakcji z turniejem. Widzowie mogą śledzić statystyki, obstawiać wyniki meczów. Kompendium to też zestaw cyfrowych bonusów w Dota 2.

Księga kosztuje 10 dol., czyli ok 37 zł. Część tej sumy trafia do puli nagród. Wraz z jej wzrostem, odblokowywane zostają kolejne cele i dodatki dla posiadaczy Kompendium. Użytkownicy też mogą awansować na kolejne „poziomy doświadczenia”, związane z dalszymi bonusami czy przedmiotami wirtualnymi.

Nowością w tym roku są wyzwania, polegające na realizowaniu określonych celów podczas grania w Dota 2. W nagrodę otrzymamy monety, które wymienimy potem na przedmioty.

Dota 2 to tytuł z gatunku MOBA i obecnie jedna z najpopularniejszych produkcji na świecie. Podstawą rozgrywki są starcia dwóch pięcioosobowych drużyn na symetrycznej mapie.

Nudzisz się? Zobacz także:

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami