Wiedźmin 3 - Novigrad: zadania poboczne (cz. 4)

Opis zadań: Oko za oko, Gangi Novigradu, Wróg publiczny.

Na tej stronie znajdziesz opisy zadań dodatkowych w Novigradzie. Dotyczą one między innymi odkrycia kryjówki Filippy Eilhart, skorzystanie z pomocy ludzi Tasaka w dotarciu do Juniora oraz udzielenie pomocy dziewczynie z oddziału Roche'a.

Misja poboczna: Oko za oko

Zadanie aktywuje się automatycznie w trakcie misji głównej Dorwać Juniora, a konkretnie po rozmowie z łącznikiem i Rochem w Oxenfurcie (Mapa #1). Po jej zakończeniu wróć do kryjówki temerskich partyzantów (#2) na wschodzie i porozmawiaj z Rochem.

  • Uwaga: Sugerowany poziom doświadczenia - 12
mz054

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Po wymianie zdań Vernon poprosi się o spotkanie przy drzewie wisielców (#3). Po krótkiej odprawie wyjmij miecz i wyrusz w stronę wsi Jaworniki (#4) z celem zabicia Nilfgaardczyków i udzieleniu pomocy Ves. Po wejściu do wioski postaraj się jak najszybciej dostać do grupy z dziewczyną, nie tracąc czasu na inne potyczki. Pomóż Ves rozprawić się ze wszystkimi napastnikami. Portem będziesz musiał zdecydować czy chcesz dobić rannego nilfgaardczyka czy też puścić go wolno.

Misja poboczna: Gangi Novigradu

Zadanie rozpocznie się automatycznie w trakcie misji głównej Dorwać Juniora po rozmowie z Tasakiem (Mapa #1). Jeśli chcesz wypełnić to zadanie, to będziesz musiał przy poszukiwaniach Juniora współpracować z Tasakiem. Jeśli odnajdziesz Juniora na własną rękę, to zadanie zakończy się niepowodzeniem.

  • Uwaga: Sugerowany poziom doświadczenia - 9
mz055

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Po przyjęciu propozycji krasnoluda udaj się w pobliże areny na wschodzie (#2). W zaułku przed wejściem na arenę spotkasz oddział Tasaka. Porozmawiaj z krasnoludami, po czym załatwcie strażników, wejdźcie do środka i zacznijcie walkę z ludźmi Juniora. Przebij się do lokacji z Igorem, gdzie zabij wszystkich. Następnie podnieś klucz od Igora i przeszukaj skrytkę przy krześle na którym siedział. Znajdziesz w niej dokument, który przeczytaj.

Skieruj się teraz w stronę zejścia do areny i przy pomocy wiedźmińskich zmysłów namierz tajne przejście na ścianie. Przestaw pochodnię z prawej, a otworzysz wejście do schowka, w którym znajdziesz

Następnie skieruj swoje kroki do kasyna (#3). Załatw strażników przed wejściem, po czym wejdź z krasnoludami do środka i rozpocznij jatkę ludzi Juniora. Zacznij kierować się na wyższe piętro, aż dotrzesz na drugie. Przejdź przez drzwi z lewej i zacznij rozmowę z niziołkiem.

Na koniec wróć do Tasaka (#1) i powiedz mu, czego się dowiedziałeś. Krasnolud powie ci, abyś poczekał, aż Junior sam wyjdzie z ukrycia, a tobie podaruje 300 koron. W tym momencie misja się zakończy, a poszukiwania Juniora kontynuuj po spotkaniu z Dijkstrą. Dalszy ich przebieg pokrywa się z misją główną Dorwać Juniora.

Misja poboczna: Wróg publiczny

Zadanie aktywuje się automatycznie w trakcie wykonywania misji głównej Przysługa dla Radowida, a konkretnie po rozmowie z królem na statku (Mapa #1). Po jej zakończeniu skieruj się na północny wschód do łowców wiedźm (#2).

  • Uwaga: Sugerowany poziom doświadczenia - 12
mz056

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Na miejscu natkniesz się na kilka ciał oraz łowców wiedźm, z którymi porozmawiaj. Dowiesz się, że znaleźli klucz umożliwiający wejście do kryjówki Fillipy. Po rozmowie zacznij schodzić po półkach skalnych na dół, po czym udaj się w stronę drzwi z magiczną barierą. Otworzysz ją po przyłożeniu płytki od łowców do fragmentu ściany z prawej.

Przejdź dalej i udaj się do niebieskiego portalu z lewej. Użyj wiedźmińskich zmysłów, aby zlokalizować pióro na ziemi z lewej, po czym ruszaj przed siebie. W następnym pomieszczeniu zacznij schodzić na dół eliminując napotkane nekkery. Kiedy je wyeliminujesz zejdź na dół.

z018
Użyj na krysztale z lewej znaku Aard, dzięki czemu uruchomisz portal

Okaże się, że portal z prawej jest nieaktywny. Aby go uruchomić strzel znakiem Aard w kryształ z lewej. Przejdź przez portal i rozpocznij rozmowę z napotkanym łowcą wiedźm. Dysponuje on kamieniem, który może otworzyć kolejne przejście. Zabierz mu go korzystając ze znaku Aksji lub stając do walki. Po uzyskaniu ogniwa przejdź przez tunel i wsadź kryształ w miejsce na ścianie z prawej, po czym użyj na nim znaku Aard.

Przejdź przez uruchomiony w ten sposób portal i zabij kilka nekkerów po drugiej stronie. Zeskocz na dół przez dziurę z lewej i rozpraw się z kolejną grupą tych potworów, po czym podnieś ogniwo zasilające z ziemi. Wróć na górę, przejdź przez przejście z lewej i wsadź kryształ we wnękę ściany z prawej, po czym użyj na nim znaku Aard. Następnie przejdź przez kolejny portal.

Tym razem trafisz na najniższy poziom, gdzie czeka cię walka z mini bossem Ifrytem, czyli żywiołakiem ognia. Uważaj przede wszystkim na wszelkie ataki ogniowe - rzucane kule, wzniecane ściany ognia czy nawet ciosy rękami. Ataki wroga są bowiem dość silne i mogą szybko pozbawić cię życia.

Kiedy tylko się da podchodź w miarę blisko potwora i korzystaj ze znaku Aard. W ten sposób chwilowo ogłuszysz przeciwnika i będziesz mógł szybko zadać mu jeden lub dwa silne ciosy. Po ich wykonaniu odskakuj i poczekaj, aż znak znów się naładuje. Kontynuuj taktykę dopóki potwór padnie. Po walce przeszukaj jego ciało i ruszaj na schody, którymi zszedł na dół.

Zobacz: Wiedźmin 3 - Novigrad: zadania poboczne (cz. 5)

Powrót do spisu treści: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik po grze

z019
W laboratorium podnieś kryształ leżący na podłodze przy filarze

Dotrzesz do laboratorium Filippy, po którym zacznij się rozglądać przy pomocy wiedźmińskich zmysłów. Zwróć uwagę zwłaszcza na zaznaczone na czerwono narzędzia oraz kryształ leżący na ziemi przy kolumnie. Po jego zabraniu zacznij wracać na powierzchnię przez otworzone wcześniej portale.

Na końcu drogi znów spotkasz łowców, którzy spytają czy coś znalazłeś. Możesz skłamać, co doprowadzi do walki lub przyznać się, że masz kryształ. Jeśli go nie oddasz, to dojdzie do walki, w przeciwnym przypadku łowcy wezmą kryształ i oddadzą go Radowidowi. Wróć na statek (#1) króla i rozpocznij z nim rozmowę.

Jeśli oddałeś kryształ ludziom Radowida, to wymyślą oni historię, przez którą popadniesz w niełaskę władcy. Jeżeli zabiłeś ludzi Radowida i przekażesz mu znaleziony kryształ, to król nagrodzi cię 135 koronami.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami