Poniżej znajdziesz opisy zadań, w których możesz zarobić nieco gotówki. Chodzi tutaj o grę w karciankę Gwint, walki na pięści i wyścigi konne. Pokonanie w nich przeciwników zapewni ci sławę i zapełni mieszek.

Misja poboczna: Gwint - rozgrywki w Velen

Zadanie uruchomi się w dzienniku automatycznie po rozmowie z Krwawym Baronem (Mapa #1) w kasztelu Wrońce. Postać tę odwiedzisz w trakcie wykonywania misji fabularnych, więc nie musisz się bać, że ją przeoczysz.

mz039

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

W skrócie zadanie polega na odwiedzaniu kolejnych rywali i toczeniu z nimi rozgrywek w grę karcianą o nazwie gwint. Jej zasady mogłeś poznać na początku przygody w świecie gry. Wygrywając kolejne pojedynki zdobędziesz nie tylko doświadczenie, ale możesz wejść również w posiadanie dodatkowych kart do swojej talii. Tak też będzie gdy przeszukasz pokój, w którym przebywa Baron oraz gdy wygrasz z nim pojedynek.

Kolejną taką postacią jest szkutnik we wsie Rudnik (#2) oraz wróż (#3) na wschód od kasztelu. Podążaj w ten sposób do następnych karcianych przeciwników i wygrywaj z nimi. Po uporaniu się ze wszystkimi zakończysz misję w tej części świata gry.

Misja ta wiąże się również z innym zadaniem, które włączy się automatycznie. Chodzi o „Pełną kolekcję kart". Jak sama nazwa wskazuje chodzi w niej o to, aby Geralt zebrał wszystkie karty do gwinta.

Podobny charakter ma zadanie Gwint: Rozgrywki z karczmarzami, w których musisz ograć w karty odwiedzonych gospodarzy zajazdów.

Misja poboczna: Wściekłe pięści - Velen

Zadania możesz się podjąć po przeczytaniu ogłoszenia na tablicy ogłoszeń (Mapa #1) w kasztelu Wrońce. Dowiesz się z niego, że w różnych zakątkach Velen są organizowane zawody pięściarskie. Cel jest prosty - wzięcie w nich udziału i rozłożenie na łopatki oponentów.

  • Uwaga: sugerowany poziom doświadczenia - 11
mz040

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

W sumie będziesz miał do pokonania trzech przeciwników. Jonas (#2) przebywa na wschodzie we wsi Konary, kowala (#3) znajdziesz na północy w Karczmie na Rozstajach, natomiast Rybożer (#4) jest we wsie Zalipie na wschodzie.

Przed przystąpieniem do pojedynku musisz u bukmachera ustawić wysokość zakładu. W momencie wygranej zgarniesz podwójną sumę, inaczej stracisz zainwestowane pieniądze. Najważniejsze w trakcie walki jest ciągłe trzymanie gardy (bloku), tak aby rywale nie mogli cię trafić. Ponadto warto korzystać z uników i kontrować, kiedy tylko zobaczysz, że przeciwnik się odsłonił. Jeśli możesz to wyprowadzaj mocne ataki, dzięki czemu szybciej odniesiesz zwycięstwo.

Po pokonaniu trzech rywali czeka cię pojedynek z obecnym czempionem - sierżantem przebywającym we Wrońcach (#1). Kolejne tego typu zadania pojawią się w Novigradzie oraz na wyspach Skellige.

Misja poboczna: Wyścigi Wrońce

Zadania możesz się podjąć po przeczytaniu ogłoszenia na tablicy (Mapa #1) w kasztelu Wrońce. Jak sama nazwa wskazuje musisz wziąć udział w kilku wyścigach konnych organizowanych w okolicy.

mz041

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Aby rozpocząć pierwszy z nich udaj się teren startu na zachód od Wroniec (#2). Znajdziesz tam trzech rywali: Maćka Jąkałę, Hansa Żelazną Rzyć oraz Czarnego Bogdana. Organizatorem zawodów jest jednak Radko stojący na prawno od nich. Pogadaj z nim, aby przystąpić do ustalenia wysokości zakładu i konkurencji.

Trasa wyścigu wyświetla się w prawym górnym narożniku na minimapie (jest zaznaczona czarną linią, a kolejne punkty chorągiewkami - nie możesz żadnego z nich pominąć). Ogólnie staraj się cały czas jechać galopem, ale miej na uwadze wytrzymałość konia. Kiedy zbliży się do zera, to zwolnij, a jeżeli jedziesz przed przeciwnikiem, to staraj się tak blokować mu drogę, aby nie mógł cię wyprzedzić.

Po wygraniu pierwszego wyścigu przystąp do kolejnych. Kiedy wygrasz ze wszystkimi rywalami misja zakończy się. Warto podjąć się tego zadania nie tylko ze względu na dopływ gotówki, ale także niezłego uposażenia dla konia, które możesz zdobyć.

Następne: Wiedźmin 3 - Velen: zadania poboczne (cz. 9)

Poprzednio: Wiedźmin 3 - Velen: zadania poboczne (cz. 7)

Powrót do spisu treści: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik po grze

Reklama

O autorze

Michał Basta

Michał Basta

Redakcja Eurogamer.pl

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.