Poniżej znajdziesz opisy dwóch zadań. W jednym możesz pomóc biednemu psiakowi atakowanemu przez stado wilków, a w drugim odkryć, co stało się z synem zrozpaczonej matki.

Misja poboczna: Pieskie życie

Jeśli skierujesz się na drogę (Mapa #1) na wschód od wsi Rudnik, to natkniesz się na zgraję wilków atakujących psa. Rozpraw się z wilkami, po czym podejdź do uratowanego zwierzęcia. Okaże się, że nie jest dziki, a ponadto posiada obrożę z kluczem.

  • Uwaga: sugerowany poziom doświadczenia - 5
mz035

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Zacznij kierować się za psem, który będzie szedł wzdłuż ścieżki na wschód. Zwierzak doprowadzi cię do wsi Rab znajdującej się na cyplu. Na miejscu zaatakuje cię kilku bandytów. Uważaj zwłaszcza na tego z tarczą. Kiedy załatwisz wszystkich wejdź do budynku z prawej i zacznij go przeszukiwać korzystając z wiedźmińskich zmysłów. Znajdziesz ciała właścicieli, a z lewej strony skrytkę pod podłogą. Po zabraniu jej zawartości zadanie zakończy się.

Misja poboczna: Więzy krwi

Zadanie tego możesz podjąć się po wykonaniu zlecenia Zaginiony patrol. rozmowie z nilfgaardką (Mapa #1) przebywającą w skupisku przed wejściem do obozu wojskowego na południowym wschodzie. Kobieta powie ci o zaginionym synu Hrodebercie, o którym nikt nie ma posiada żadnych informacji. Poprosi cię, abyś ustalił, co się z nim stało.

  • Uwaga: sugerowany poziom doświadczenia - 5
mz038

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Na początek skieruj swoje kroki do lokalnego kwatermistrza (#2) przebywającego w namiocie przy wejściu do obozu. Od kwatermistrza dowiesz się, że oddział syna wpadł w zasadzkę i został zdziesiątkowany, ale kodeks Nilfgaardczyków zabrania cywilom mówić o porażkach, dlatego nie mógł nic powiedzieć matce. Doda również, że jego ciała nie odnaleziono, więc możemy go poszukać.

Udaj się na miejsce pola bitwy (#3) na północny zachód od obozu. Po dotarciu na miejsce skorzystaj z wiedźmińskich zmysłów, aby zlokalizować ślady na ziemi. Kieruj się nimi w stronę bagna. Znajdziesz tu powieszonych żołnierzy. Przypatrz się jednemu z nich. Okaże się rudy, tak samo jak Hrodebert. Rozejrzyj się jeszcze za listem leżącym na ziemi. Chłopak napisał go do matki, ale nie zdążył wysłać przed śmiercią. Wróć do kobiety ze złymi nowinami.

Możesz jej powiedzieć, że syn zginął w walce, jak bohater lub wyznać prawdę, że został dezerterem. W obydwu przypadkach otrzymasz po 50 koron zapłaty.

Następne: Wiedźmin 3 - Velen: zadania poboczne (cz. 8)

Poprzednio: Wiedźmin 3 - Velen: zadania poboczne (cz. 6)

Powrót do spisu treści: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik po grze

Reklama

O autorze

Michał Basta

Michał Basta

Redakcja Eurogamer.pl

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.