MMO WildStar przejdzie na model Free to Play jesienią

Twórcy nie przestaną dbać o wysoką jakość produktu.

Deweloperzy z Carbine Studios poinformowali dziś, że MMO Wildstar będzie dostępne jako produkcja Free to Play już od jesieni bieżącego roku.

„To po prostu lepszy model biznesowy” - powiedział Mike Donatelli, jeden z producentów. „Nie ma żadnych barier wejścia. Można zajrzeć na dowolne forum i zobaczyć, jak ludzie mówią, że lubią daną grę, ale nie chcą płacić”.

„Jesteśmy świadomi, że społeczność graczy MMO się zmieniła i nie akceptuje już typowego modelu abonamentowego”.

Wildstar zebrało pozytywne recenzje, ale sprzedaż i liczba subskrybentów okazały się niezadowalające. Twórcy nie podają konkretnych wyników, ale wiadomo, że produkcja od Carbine przyniosła firmie NC Soft najmniejsze dochody w porównaniu z innymi tytułami wydawnictwa.

Deweloperzy zapewniają, że nie przestaną dbać o wysoką jakość produktu. Chcą, by wszyscy mieli poczucie przebywania w świecie produkcji wysokobudżetowej.

Gra zabiera użytkowników do barwnego świata science-fiction przedstawionego w kreskówkowej oprawie. Nie mamy do czynienia z poważną czy podniosłą fabułą - scenarzyści przedstawili konflikt dwóch wrogich frakcji z lekkim przymrużeniem oka.

Rozgrywka łączy tradycyjne rozwiązania znane między innymi z World of Warcraft z systemem walki przypominającym gry akcji. Użytkownicy muszą dokładnie celować w trakcie wyprowadzania ataków.

Nudzisz się? Zobacz także:

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Microsoft wskrzesi stare gry Activision? Phil Spencer o potencjalnych powrotach

Deweloperzy otrzymają więcej swobody w pracy nad różnorodnymi markami.

Długi gameplay z Dying Light 2

Zadanie poboczne, walka i nie tylko.

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami