Assassin's Creed Syndicate nie dostanie aplikacji towarzyszącej

Twórcy skupiają się na grze.

Ubisoft potwierdził, że Assassin's Creed Syndicate nie otrzyma aplikacji towarzyszącej na urządzenia mobilne.

1
Adieu, aplikacjo. Adieu.

Tegoroczna odsłona, z akcją w wiktoriańskim Londynie, będzie pierwszą od lat częścią pozbawioną dodatków na telefonach i tabletach.

Fani cyklu zapewne przyjmą tą wiadomość z ulgą. Wśród krytykowanych w ubiegłym roku elementów AC: Unity była właśnie aplikacja towarzysząca, która blokowała nawet dostęp do niektórych skrzynek i kostiumów, co zmieniono w późniejszej aktualizacji.

Assassin's Creed: Black Flag także dostało aplikację mobilną, choć tutaj zakres opcji był ograniczony do zarabiania pieniędzy i pozyskiwania surowców we Flocie Kenway'a.

Unity rozwinęło ten pomysł, umożliwiając wysyłanie na misje wyszkolonych asasynów. Mapa Paryża była jednak usiana przeróżnymi skrzynkami, z których część zarezerwowano wyłącznie dla posiadaczy dodatkowego programu.

Ubisoft nie wspomniał o aplikacji podczas pierwszej zapowiedzi Syndicate, ale ostatnie doniesienia sugerują, że takiej opcji nie będzie (dzięki, Access the Animus). Informacje potwierdził rzecznik firmy.

„Nie będzie aplikacji towarzyszącej” - przyznał menedżer w oświadczeniu dla Eurogamera. „W przypadku Assassin's Creed Syndicate zespół chce skoncentrować się na podstawowej rozgrywce.”

Nowa odsłona serii zrezygnuje też z trybów wieloosobowych w jakiejkolwiek postaci, choć w Unity dodano chwaloną kooperację, a poprzednie części miały też udane tryby rywalizacji.

Premiera 23 października, ale tego dnia gra trafi tylko na PlayStation 4 i Xbox One. W przypadku PC podano tylko „jesień”.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami