Microsoft ujawnił kilka nowości, jakie pojawią się w czerwcu w aplikacji Xbox na Windows 10, w tym game hubs, usprawnione wsparcie dla avatarów i nie tylko.

1
Sklep dla avatarów? Ha.

Brakuje jednak szczegółów na temat zmian w samej konsoli w przyszłym miesiącu, przynajmniej na razie. Firma zadecydowała zachować większość „ekscytujących” ogłoszeń na swoją konferencję na E3.

Osoby z dostępem do Windows 10 będą mogły wkrótce korzystać ze stron game hubs, na wzór Xbox One. Znajdą na nich tablice najlepszych wyników, informacje o osiągnięciach, wiadomości czy rekomendacje na temat DLC.

Co więcej, Microsoft ponowie pracuje nad zapomnianymi nieco avatarami. Osobną aplikację włączymy z poziomu programu Xbox - zmodyfikujemy w niej wygląd naszej cyfrowej postaci.

Możliwy będzie także zakup nowych przedmiotów dla avatarów, czego brakuje na Xbox One. Powrót tej funkcji sugeruje, że tworzone postacie ponownie odegrają ważniejszą rolę, co zwiastowały ogłoszenia o pracę ze stycznia.

„Podczas gdy przekraczamy próg w kierunku ujednoliconego systemu operacyjnego w Microsofcie, nadszedł czas na przeniesienie avatarów z Xboksa na kolejny poziom” - napisano wtedy.

Wkrótce z poziomu aplikacji Xbox będziemy też mogli włączać i wyłączać konsolę. Uproszczono również dodawanie i sortowanie znajomych oraz kontrolę nagrywarki DVR - dzięki skrótom klawiszowym.

Reklama