Wiedźmin 3 - Biały Sad: zlecenia wiedźmińskie

Zlecenie na Południcę w Białym Sadzie.

Zlecenia wiedźmińskie to, obok misji pobocznych, dodatkowe zadania do wykonania w wiedźmińskim świecie. Jak sama nazwa wskazuje, tego rodzaju zlecenia oferowane są wiedźminom i najczęściej wiążą się z zabiciem potworów, nękających okolicznych mieszkańców. Oczywiście, nie zawsze rozwiązanie jest tak proste, jak w poniższym przypadku. Na marginesie: w Białym Sadzie odnajdziecie tylko jedno zlecenie, ale w dalszym etapie gry jest ich naprawdę wiele.

Zlecenie: Licho przy studni

Zadanie jest dostępne na tablicy ogłoszeń w Białym Sadzie (Mapa #1). Po jego przyjęciu udaj się do domu Odolona na zachodzie wioski (#2) i porozmawiaj z mężczyzną. Po wysłuchaniu historii o duchu w studni będziesz mógł jeszcze wytargować lepszą cenę. Aby nie przegiąć, w trakcie negocjacji zwiększ cenę o 23 korony.

mz006

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Kiedy skończysz wyrusz na południe w stronę nawiedzonej studni (#3). Włącz zmysły wiedźmińskie i rozejrzyj się wokół. Znajdziesz wypalone na ziemi ślady oraz spalone ciało zwierzęcia - przyjrzyj się im, a otrzymasz wpis w bestiariuszu na temat południcy. Przeczytaj go. Dowiesz się, że zjawa jest podatna zwłaszcza na petardę księżycowy pył, oleje przeciw upiorom oraz znak Yrden.

Teraz zacznij przeszukiwać trzy okoliczne chaty. W jednej z nich znajdziesz zwłoki mężczyzny, które zbadaj. Ponadto warto jeszcze podnieś pamiętnik leżący na stole z lewej i przeczytać go z ekwipunku, aby lepiej poznać historię południcy oraz związanej z nią bransoletki.

z005
Chata, w której znajdziesz zwłoki i pamiętnik

Po przeczytaniu pamiętnika zlokalizuj kolejne ślady na ziemi. Wywnioskujesz z nich, że była tędy ciągnięta młoda kobieta. Podąż nimi w stronę studni. Podejdź do liny i wejdź z nią w interakcję. Po tym, jak Geralt wyciągnie szkielet i podda go oględzinom wskocz do studni. Zanurkuj i zlokalizuj ramię z bransoletą, którą podnieś (przy okazji na dnie możesz namierzyć kufer z kilkoma przydatnymi rzeczami).

Kiedy skończysz wyjdź na ląd i zacznij kierować się na północ jaskini. Wskocz do następnego zbiornika wodnego, zanurkuj i płyń przed siebie podwodnym tunelem. Wypłyniesz w pobliskim oczku wodnym (#4), z którego wróć do studni (#3) i wejdź w interakcję ze szkieletem

Walka z południcą

Po chwili czeka cię główny pojedynek w tej misji. Południca będzie próbowała szarżować, dlatego warto wykonywać uniki. Co pewien czas duch przyzwie swoje klony - wystarczy zadać im po jednym ciosie, aby się ich pozbyć. Jeśli chcesz zadawać południcy duże obrażenia, to przede wszystkim skorzystaj ze znaku Yrden. Kiedy przeciwnik wejdzie w spowalniającą pułapkę będziesz mógł zadawać mu bardzo silne ciosy.

Po walce przeszukaj ciało południcy, przy której znajdziesz między innymi mutagen (możesz z niego skorzystać na karcie Postać, aby polepszyć statystyki Wiedźmina). Wróć do Odolona (#3), od którego odbierz pieniądze. Możesz też nie brać zapłaty - w tym przypadku mężczyzna podaruje ci ametyst.

Zobacz także: Wiedźmin 3 - Biały Sad: zadania poboczne

...oraz: Wiedźmin 3 - Biały Sad: Poszukiwania (zadania dodatkowe)

Powrót do spisu treści: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik po grze

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami