Ujawniono prezentację anulowanego projektu Doom 4

Rage of Duty.

Wczoraj wieczorem Bethesda ujawniła krótki trailer nowej odsłony serii Doom, ale fani z forum dyskusyjnego Doom World dotarli do równie interesującego materiału, prezentującego anulowane Doom 4.

1
Na demony trza wiedźmina

Poniższe wideo zawiera krótkie ujęcia z rozgrywki połączone z animowanymi przerywnikami, przygotowanymi przez cenione Blur Studio.

Całość wygląda na połączenie Call of Duty, Half-Life, Gears of War i Rage, odchodząc znacząco od klimatów oryginału. W chmurach widać portal przez który przedostają się zapewne demony, a na ziemi czekają żołnierze i cywile. Nie brakuje nawet spalonego Białego Domu.

Produkcję zapowiedziano w 2008 roku, ale projekt skasowano trzy lata później.

- Doom 4 nie miał tego elementu, nie miał duszy, osobowości. Cierpiał za to na schizofrenię, lekki kryzys osobowości. Nie było jednak pasji i duszy, które charakteryzują gry id Software. Każde wie, jakie odczucia towarzyszą grze w Doom, ale trudno to opisać słowami - wyjaśniał w 2013 roku Pete Hines, wiceprezes ds. marketingu w Bethesda Softworks.

- Gdyby padło kluczowe: „Tak, to Doom 4” to w ogóle byśmy teraz nie rozmawiali - dodał Hines. - Ale spojrzeliśmy na to z ludźmi z id Software i całość nie była może zła, ale czy była wystarczająco dobra?

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami