Chronologiczny problem Assassin's Creed Syndicate

Firma British Railways powstała dopiero w 1948 roku.

Wyjątkowo skrupulatni fani Assassin's Creed dostrzegli pewną nieścisłość historyczną w zwiastunie najnowszej odsłony serii.

1
Skandal!

Akcja Syndicate rozgrywa się w Londynie w 1868 roku, podczas rewolucji przemysłowej. W tym okresie kolej stawała się coraz popularniejsza, ale nie istniała jeszcze pewna istotna firma - British Railways.

Jak donoszą użytkownicy serwisu społecznościowego Reddit, zamieszczony poniżej trailer gry pokazał logo British Railways, choć firma ta powstała dopiero w 1948 roku.

Krótka lekcja historii: w 1948 roku „wielka czwórka” przedsiębiorstw kolejowych - Great Western Railway, London and North Eastern Railway, London, Midland and Scottish Railway oraz Southern Railway - została znacjonalizowana, tworząc właśnie British Railways, które w 1965 zmieniło nazwę na British Rail.

Błędne logo jest zapewne małym kłopotem, który można szybko naprawić. To nie przeszkodziło jednak fanom w wymyślaniu własnych tłumaczeń, zgodnych z uniwersum Assassin's Creed.

Mamy do czynienia z błądem w Animusie, sugeruje jeden z użytkowników. „Wspomnienia osoby w pociągu i wspomnienia naszego przodka zostały podmienione”.

Nieco inny komentarz oferuje „Trainfanz”: „niewłaściwy jest też model lokomotywy. Wygląda na 4-2-2 GNR Sterling, choć pierwszy egzemplarz powstał dopiero w 1870.” Ups.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami