Zapowiedziano psychologiczny horror Through the Woods

Inspirowany mitologią nordycką.

Studio Antagonist z Norwegii zapowiedziało, że w pierwszym kwartale przyszłego roku wyda niezależny horror psychologiczny Through the Woods, inspirowany mitologią nordycką.

1
Jest strasznie

Platformy docelowe to PC, Mac i Linux.

Prace trwają od 2013 roku. Odgrywamy opowieść matki, która opisuje zaginięcie swojego syna. Akcja toczy się w mrocznym i tajemniczym lesie, inspirowanym mitologią nordycką i norweskim folklorem.

W ciemnościach pomaga nam tylko latarka, a podczas rozgrywki znajdujemy opuszczone chatki, głębokie jaskinie i „groteskowe, mitologiczne potwory”. Tych ostatnich lepiej unikać.

Światło przyciąga przeciwników, więc często musimy polegać tylko na dźwiękach, które odgrywają w Through the Woods bardzo ważną rolę.

W prace zaangażowani są między innymi deweloperzy odpowiedzialni w przeszłości za serię The Walking Dead od Telltale Games. W sesjach motion capture pomagało studio Funcom, twórcy The Secret World i Age of Conan.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami