Prezentacja Nintendo podsumowuje informacje na temat Splatoon

Kolorowa strzelanka debiutuje już 29 maja na Wii U.

Najnowsza prezentacja Direct od Nintendo jest w całości poświęcona strzelance Splatoon. W materiale zebrano wszystkie informacje na temat gry.

Założenia rozgrywki są proste. Dwie czteroosobowe drużyny walczą o kontrolę na polu bitwy. Priorytetem jest pokrywanie planszy farbą, a wygrywa zespół, który pomaluje większą część terytorium.

Wcielamy się w kałamarnice. W dowolnym momencie można zmienić postać, by zanurzyć się w farbie i zwiększyć tym samym swoją prędkość. Po transformacji będziemy też w stanie wspinać się po ścianach, o ile będą w kolorze naszej drużyny.

W trakcie zabawy można też oczywiście eliminować przeciwników. Użytkownicy skorzystają z różnorodnych broni - karabinów, wyrzutni bomb, wielkich wałków, czy nawet snajperek.

Poza starciami w sieci, na użytkowników czeka też tryb dla pojedynczego gracza. Zajmiemy się wykonywaniem wielu wyzwań na specjalnych mapach - zupełnie innych od tych z trybu sieciowego. Zmierzymy się także z innymi przeciwnikami. W tym trybie pojawią się również starcia z bossami.

W miarę postępów gracze będą zdobywać punkty i rozwijać postać - zdobywając nowe elementy ubioru, które będzie można stopniowo ulepszać. Odzież zaoferuje naszej kałamarnicy różne bonusy pomagające w walce.

Zapowiedziano także, że po premierze gry - w ramach darmowych DLC - twórcy udostępnią dodatkowe mapy, a także bronie i nowy tryb rozgrywki.

Wszyscy będą mieć możliwość przetestowania próbnej wersji, można ją już pobrać ze sklepu eShop. Edycja testowa będzie jednak aktywna tylko 9 maja, w godzinach: 5:00 - 6:00, 13:00 - 14:00 i 21:00 - 22:00.

Splatoon debiutuje 29 maja na Wii U.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami