Największy w historii spadek liczby subskrypcji World of Warcraft

Ale Activision zarabia.

World of Warcraft zanotowało największy kwartalny spadek liczby subskrypcji w historii tej gry. Activision Blizzard nie ma jednak powodów do narzekań - Destiny i Hearthstone wypracowały łącznie już niemal miliard dolarów przychodów.

1
Jesienią spory dodatek do Destiny

Informacje podano w najnowszym raporcie finansowym amerykańskiej korporacji.

Oba wymienione tytuły mają już 50 mln zarejestrowanych graczy, z czego 30 mln przypada na produkcję karcianą. Aktywni użytkownicy spędzają w Destiny średnio 3 godziny dziennie.

Activision zanotowało także, że popularność Call of Duty ponownie rośnie, po spadkach związanych z CoD: Ghost i zmianą generacji konsol. Advanced Warfare z ubiegłego roku zdołało odwrócić trend, a procentowy wzrost sprzedaży jest „dwucyfrowy”.

Blizzard zarejestrował największą w historii społeczność w swoich tytułach sieciowych, pomimo braku większych premier. Pomogło wspomniane Hearthstone i 11 milionów zapisów do bety Heroes of the Storm. Znacznie spada za to World of Warcraft, posiadające teraz 7,1 mln abonentów - to spadek aż o 2,9 mln w porównaniu z poprzednim kwartałem.

Podczas konferencji z inwestorami zapowiedziano także, że Destiny otrzyma jesienią tego roku sporych rozmiarów rozszerzenie. Możliwe, że tytuł dodatku to The Taken King - ostatnio firma zarejestrowała taką nazwę.

Łącznie w okresie od początku stycznia do końca marca Activision Blizzard wypracowało 1,28 mld dol. przychodów oraz 394 mln dol. zysków.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami