Pillars of Eternity - Sztormowy Wąwóz: Mapa i zadanie dodatkowe

W trakcie eksploracji świata gry poznajemy nowego kompana - Hiraviasa.

Sztormowy Wąwóz to lokacja leżąca między Równiną na Krańcu Lasu a wioską Jeleni Bród. Znajdziesz tutaj Hiraviasa, który może dołączyć do twojej drużyny. Ponadto znajdują się tutaj podziemne ruiny, jednak dostęp do nich uzyskasz dopiero wtedy, gdy z obszaru zniknie woda, co nastąpi w trzecim akcie.

Mapa - Sztormowy Wąwóz

047_sztormowy_wawoz

Zobacz mapę w oddzielnym oknie lub kliknij prawym i wybierz Zapisz jako, by ją pobrać

  • 1 - przejście do Równiny na Krańcu Lasu.
  • 2 - ruiny Lle a Rhemen. Dostęp do nich zyskujesz w trakcie III aktu lub podczas zadania dodatkowego dla Dwunastki o nazwie Skarb pod jeziorem. W tym przypadku musisz na małym kręgu z lewej strony położyć w nocy dysk zdobyty na łowcach olbrzymów.
  • 2b - wejście do ruin od strony jaskini. Staje się dostępne na początku III aktu.
  • 3 - Hiravias - druid, który może dołączyć do drużyny. Jest też związany z zadaniem Prawdziwa tożsamość.
  • 4 - przejście do wioski Jeleni Bród.
  • 5 - zejście na dół, które odblokuje się na początku III aktu po wykonaniu misji Pustelnica z Domu Hadretów.
  • 6 - grupa z Bractwa Ołowianego Klucza. Możesz z nimi walczyć lub przekonać w trakcie rozmowy, żeby odeszli w spokoju.
  • 7 - przejście do Wybrzeża Wiązów.

Zadanie dodatkowe: Prawdziwa tożsamość

Misji możesz się podjąć po dołączeniu do drużyny Hiraviasa (Sztormowy Wąwóz #3). Porozmawiaj z nim na temat jego zwierzęcej postaci, starając się zdobyć jak najwięcej informacji (będziesz w tym celu potrzebował odpowiedniej ilości punktów percepcji, mocy lub intelektu).

Okaże się, że druid ma problem z zaakceptowaniem ze względu na przyjmowaną przezeń formę jesiennego staelgara. Skieruj się do Złocistego Gaju (Dorzecze Wiązów #5) i odnajdź tu Tamwrna. Niestety nie udzieli ci zbyt wielu informacji. Po więcej musisz udać się do Krwawych Piasków (Dorzecze Wiązów #4). Twoim celem będzie odnalezienie czterech kamiennych tablic z informacjami.

Pierwsza znajduje się w pomieszczeniu, do którego trafisz zaraz po wejściu do jaskini. Drugą znajdziesz na północnym zachodzie. Trzecią znajdziesz w przejściu na wschód od ołtarza z ofiarą (północ jaskini). Ostatnia jest w okrągłej sali na samym wschodzie mapy. Po przeanalizowaniu wszystkich tablic skieruj się na Wyspę Pochówków. Będziesz mógł się tam dostać łodzią (Staropieśń #6).

Po dotarciu na miejsce udaj się do Scathdena w Grocie Ech (Wyspa Pochówków #3). Okaże się, że on również przybiera postać jesiennego staelgara i będzie chciał zaatakować Hiraviasa. Od ciebie zależy czy przystaniesz na walkę czy sprawę rozwiążesz pokojowo. W pierwszym przypadku wyeliminuj najpierw Scathdena, a dopiero potem rozpraw się z towarzyszącymi mu zwierzętami.

Jeśli chcesz załatwić sprawę pokojowo, to podczas rozmowy musisz wykazać się stanowczością (14 punktów), mocą (14 punktów) lub zręcznością (14 punktów). Po walce przeszukaj ciała wrogów i porozmawiaj z Hiraviasem, co zakończy misję.

Następnie: Pillars of Eternity: Równiny na Krańcu Lasu - Mapy i zadania dodatkowe

Powrót do spisu treści: Pillars of Eternity: Poradnik i solucja - kompletny opis przejścia

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami