Bloodborne - Poradnik, Solucja

Opis przejścia gry, jak odnaleźć drogę i pokonać wszystkich bossów (100% ukończenia).

Witamy w darmowym, obszernym poradniku i solucji do gry Bloodborne. Niech nie zmyli was tytuł. Bloodborne to rasowy przedstawiciel cyklu Souls, choć usprawniony i oferujący wiele nowych, ciekawych elementów. Oznacza to, że ukończenie gry jest nie lada wyzwaniem.

W naszym przewodniku zaprezentujemy od początku do końca przygody najlepszą i najbardziej optymalną ścieżką. Dzięki temu nigdy nie zabłądzicie. Radzimy także jak pokonać wszystkich bossów i zdobyć dobre wyposażenie.

Ze względu na obszerność gry, niniejszy materiał będzie na bieżąco aktualizowany przez kolejne tygodnie, wraz z postępami. Oprócz opisu przejścia, przedstawimy także rozmaite porady i podpowiedzi, a także inne ciekawostki i sekrety, które znajdziecie w grze.

Porady ogólne

Nawet jeśli rozpocząłeś już grę w Bloodborne, jest kilka ciekawostek i informacji, które mogą się przydać w dalszej zabawie.

Jeśli nie chcesz poznawać szczegółów fabularnych w opisie przejścia, możesz skorzystać z naszego ogólnego poradnika - to drogowskazy, które pozwolą ci znaleźć dalszą drogę, ale bez zdradzenia detali, możliwych wyborów, ciekawostek i konkretnego opisu bossów oraz ścieżek.

Opis przejścia

Świat Bloodborne nie jest liniowy. Często można odnaleźć ukryte skróty - niekiedy tylko w jedną stronę! - pomiędzy lokacjami lub ścieżkami do wrogów. Nasz poradnik poprowadzi Cię przez grę, z możliwie najciekawszymi rzeczami do odkrycia. Jeśli jednak chcesz, zejdź ze ścieżki, by eksplorować świat po swojemu.

Dodatek The Old Hunters

Jeśli nie dość ci przygody, zawsze możesz zakupić rozszerzenie do gry. W przypadku jakichkolwiek kłopotów skorzystaj z naszego poradnika, koncentrującego się wyłącznie na dodatku.

Wskazówki na początek

- Pamiętaj - tu nie ma pauzy. Gry nie da się zatrzymać. Miej to na uwadze zaczynając walkę. Zatrzymać grę możesz wyłącznie grając w trybie offline i używając opcji uśpienia konsoli.

- Przygotuj się na śmierć. Jeżeli grałeś w Dark Souls, to wiesz czego się spodziewać. Jeżeli nie - nastaw się psychicznie na sporo porażek, szczególnie na początku przygody. Minie trochę czasu zanim poznasz schematy ataków przeciwników i wyrobisz odpowiednie nawyki.

- Zapalaj latarnie. Podczas podrózy spotkasz małe latarnie. Zapal je, by przenieść się do Snu Tropiciela - twojej bazy wypadowej. W tej krainie naprawisz broń, kupisz ekwipunek, ulepszysz bohatera. Znajdziesz tam też nagrobki, z których przeniesiesz się do różnych lokacji.

- Skradaj się. W Bloodborne nie ma dedykowanego systemu skradania, ale wychylając analog lekko do przodu, sprawiamy, że postać idzie powoli zamiast biec. W ten sposób można zajść za plecy przeciwników, którzy nie patrzą w naszą stronę. Można wtedy wykonać naładowany cios, by powalić wroga i dobić go brutalnym atakiem.

- Nie bój się wycofać. Zdarzy się, że spotkasz przeciwnika, z którym wyjątkowo trudno będzie sobie poradzić. Ucieczka jest w takich przypadkach dobrym rozwiązaniem - możesz wrócić do Snu Tropiciela, albo po prostu wycofać się na odpowiednio dużą odległość. Większość wrogów nie goni nas w nieskończoność, z czasem przestają. Oczywiście nie działa to na bossów.

- Uważaj na pasek staminy. Uderzenia oraz uniki zużywają staminę - to zielony pasek pod paskiem zdrowia. Obserwuj go i naucz się, na ile możesz sobie pozwolić. Jeżeli zostaniesz trafiony, gdy wyczerpie ci się stamina, trudniej będzie ci odskoczyć.

- Bądź czujny. Przeciwnicy w Bloodborne lubią czasem zaskoczyć. Jeżeli idziesz pustą uliczką, ktoś może nagle zeskoczyć z budynku, albo zaatakować z ukrytej alejki. Dlatego zawsze bądź przygotowany.

- Szukaj białych chmurek. Białe, lśniące kule przypominające małe chmury to przedmioty, które możesz zebrać. Leżą porozrzucane po świecie gry, wypadają także z wrogów. Zbieraj wszystkie - niepotrzebne zawsze możesz sprzedać w Śnie Tropiciela.

- Uważaj na tętnienia krwi. Po śmierci tracisz wszystkie posiadane przy sobie tętnienia. Dlatego uważaj, by nie wyruszać na ryzykowne wyprawy, kiedy masz dużo niewydanych tętnień - wróć wtedy do Lalki i wydaj punkty na statystyki, albo dokup trochę przedmiotów. Jeżeli zginiesz, tętnienia możesz zebrać w miejscu zgonu. Czasem wchłonie je przeciwnik, który cię pokonał - wtedy musisz go zlikwidować, by je odzyskać.

- Nie zużywaj bezmyślnie przedmiotów dających tętnienia krwi. To bardzo ważne. Podczas przygody znajdujesz przedmioty takie jak Rosa chłodnej krwi. Używając ich, otrzymujesz konkretną liczbę tętnień. Nie zużywaj tych przedmiotów zaraz po ich znalezieniu. Możesz przecież zginąć i zaryzykujesz utratę tętnień. Dlatego też najlepiej używać tego typu krwi na chwilę przed ulepszeniem statystyk czy zakupami.

Reklama

Skocz do komentarzy (13)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (13)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami