Sprzedaż Xboksów w kwartale niższa o 20 proc. niż rok wcześniej

Rośnie za to Xbox Live.

Sprzedaż konsol Xbox w kwartale zakończonym 31 marca jest o 20 procent niższa niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

1

Microsoft opublikował te dane w najnowszym raporcie finansowym. Poinformowano o sprzedaży na poziomie 1,6 mln konsol w tym roku, w porównaniu do 2 mln w pierwszych trzech miesiącach 2014 r.

Warto dodać, że firma nie rozróżnia między X360 i Xbox One, więc spadek może mieć związek z malejącym zainteresowaniem sprzętem poprzedniej generacji.

O 24 procent zmniejszyły się także przychody generowane przez platformę Xbox, ze względu na mniejszą liczbę sprzedanych konsol oraz niższą cenę Xbox One.

Dobra wiadomość jest taka, że w tym samym okresie znacznie wzrosło zainteresowanie usługą Xbox Live - o 32 procent. Świetnie poradził sobie także Minecraft.

Ogólnie dział urządzeń i sprzętu do gier w Microsofcie zanotował spadek przychodów o 4 procent. „Głównie ze względu na niższe wyniki platformy Xbox” - napisano w komunikacie. Łącznie dywizja zanotowała jednak małą stratę, a pomogła sprzedaż tabletów Surface.

W okresie dziewięciu miesięcy roku fiskalnego - od lipca do końca marca - sprzedano łącznie 10,7 mln konsol. W analogicznym okresie ubiegłego roku było to 10,6 mln. Zanotowano więc mały wzrost, ale spadły przychody - ponownie ze względu na niższą cenę Xbox One.

Microsoft - jako cała firma - wypracował w kwartale imponujące przychody na poziomie 21,7 mld dol. i niemal 6,6 mld dol. zysków.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami