Overlord: Fellowship of Evil to gra RPG dla czterech osób

Na PC, PS4 i Xbox One.

Brytyjskie studio Codemasters jednym ruchem rozczarowało część fanów serii Overlord, zapowiadając nową odsłonę cyklu jako zręcznościową grę RPG dla czterech osób.

1
Czwórka bohaterów

Overlord: Fellowship of Evil ukaże się jeszcze w tym roku w dystrybucji cyfrowej na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Cenę ustalono na 20 euro (ok. 80 zł).

Autorką scenariusza jest Rhianna Pratchett, odpowiedzialna wcześniej za fabułę Mirror's Edge czy Tomb Raider.

Gracz wciela się w jednego z czterech bohaterów, starając się pokonać siły dobra i sprawić, by na świecie zapanowało zło. Akcję obserwujemy z góry, w rzucie izometrycznym. Każda postać ma swoje słabe i moce strony oraz gobliny do pomocy.

Produkcję przejdziemy w samotności, ale kluczowym elementem będzie jednak kooperacja dla maksymalnie czterech osób - lokalnie lub w sieci. Możemy współpracować, ale także uprzykrzyć życie towarzyszom.

Overlord to (dotychczas) seria gier akcji z elementami RPG i widokiem TPP. Wcielamy się w tytułowego władcę, a nasi podkomendni to grupa niesfornych, goblinopodobnych potworków. Zadaniem jest szerzenie zła i sianie zniszczenia w krainach fantasy.

Pierwsza odsłona cyklu debiutowała w 2007 roku, bezpośredni sequel wydano dwa lata później. Warto dodać, że Codemasters jest tylko wydawcą serii, a za prace odpowiadało w przeszłości holenderskie Triumph Studios, które wyprodukowało ostatnio udane Age of Wonders 3. Teraz Brytyjczycy produkują grę sami.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami