Rockstar zapewnia, że nie doszło do włamania na serwery Social Club

Jest też kolejny patch GTA 5.

Gracze donoszą o ataku, w wyniku którego doszło do publikacji danych „tysięcy” użytkowników aplikacji Social Club, potrzebnej między innymi do uruchomienia Grand Theft Auto 5. Rockstar zapewnia, że nic takiego nie miało miejsca, a wykradzione dane pochodzą z innych miejsc.

1

Informacje pojawiły się najpierw w serwisie społecznościowym Reddit, a problemy zgłaszali także nasi czytelnicy, posiadający całkiem nowe konta.

„Jak potwierdzono wczoraj, zabezpieczenia serwerów Social Club nie zostały złamane” - napisano teraz w komunikacie dla serwisu Kotaku.

„Wygląda jednak na to, że pojawiły się próby logowania na konta graczy przy użyciu nazw użytkownika i haseł z niezwiązanych z Rockstarem stron internetowych i baz danych.”

„W przypadku graczy zgłaszających problemy jesteśmy w trakcie przywracania kont do oryginalnych właścicieli. Warto przypomnieć, że dobrym zwyczajem jest upewnienie się, że nazwa użytkownika i hasło Social Club nie są takie same na różnych stronach” - dodaje wydawca.

Rockstar potwierdza więc, że serwery usługi są bezpieczne, ale studio nie jest bez winy - zmiana hasła w aplikacji nie wymaga nawet potwierdzenia za pośrednictwem konta email.

Na wszelki wypadek warto więc zabezpieczyć się i zmienić hasło na nieco trudniejsze.

Tymczasem Grand Theft Auto 5 otrzymało także nową aktualizację, rozwiązującą szereg problemów - w tym kłopoty z brakiem Windows Media Player. Pełną listę zmian znaleźć można na oficjalnej stronie pomocy technicznej.

Reklama

Skocz do komentarzy (7)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (7)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami