BBC potwierdza fabułę filmu „Game Changer” o historii GTA

Harry Potter jako Sam Houser.

Brytyjska stacja telewizyjna BBC Two potwierdziła oficjalnie, że film fabularny o popularnej serii Grand Theft Auto otrzymał tytuł roboczy „Game Changer”.

1
Houser i Radcliffe

Jak informowano wcześniej, w rolę współzałożyciela studia Rockstar - Sama Housera - wcieli się Daniel Radcliffe, znany najlepiej jako Harry Potter. Jako prawnika Jacka Thompsona zobaczymy Billa Paxtona („Apollo 13”, „Titanic”).

„Przeznaczony dla dorosłego odbiorcy, ten 90-minutowy dramat opowie historię kontrowersji związanych z grą Grand Theft Auto, uznawaną za największy brytyjski sukces programistyczny od czasów Bletchley Park [w tym miejscu pracowano nad rozszyfrowaniem maszyn Enigma podczas II wojny światowej - dop. red.]” - napisano w ogłoszeniu.

Opowieść bazuje na faktach i skoncentruje się na konflikcie Housera z prawnikiem Jackiem Thompsonem, który często starał się pozyskać odszkodowanie za brutalne czyny, popełnione rzekomo pod wpływem Grand Theft Auto i innych gier.

W 2008 roku Thompson został skreślony z listy adwokatów za 28 spraw związanych z nadużyciami. Reżyserem dramatu jest Owen Harris, odpowiedzialny w przeszłości za jeden odcinek serialu „Czarne lustro” oraz jeden odcinek „Wyklęci”. Scenariusz napisał James Wood, autor fabuły do sitcomu „Rev.” i komediodramatu „Ambassadors” z Davidem Mitchellem.

„Triumf serii sprowadzał się do grupy brytyjskich geniuszów deweloperskich, którzy znali się od czasów szkolnych. W sercu zespołu zawsze był kreatywny umysł Sama Housera” - czytamy dalej w opisie.

2
Bill Paxton

„Ale brutalna rozgrywka w połączeniu z ogromnym sukcesem komercyjnym doprowadziła do konfliktów: z rodzicami obawiającymi się o swoje pociechy, z politykami zaniepokojonymi prezentowanymi wartościami i - przede wszystkim - z obrońcami moralności.”

„Na czele tej ostatnie grupy stoi Jack Thompson, zdeterminowany zrobić wszystko, by powstrzymać rosnącą popularność GTA. Game Changer opowiada historię tego wyjątkowego rozdziału legendarnej gry i ujawnia wielki wpływ, jaki ma ona na kulturę” - napisano w streszczeniu fabuły.

Opowieść bazuje na książce „Jacked: The Outlaw Story if Grand Theft Auto” autorstwa Davida Kushnera i skupia się na wspomnianej batalii prawnej z okresu 2003-2007. Tymczasem grupa oryginalnych twórców GTA, pracujących w przeszłości w DMA Design, nie ma zbyt wielkich oczekiwań związanych z produkcją BBC.

- Dużo mówi fakt, że nikt z DMA z kim rozmawiałem nic o tym nie wie - mówił Steve Hammond, scenarzysta oryginalnego GTA. - Rockstar słynie ze swojej skrytości, więc jedynym materiałem źródłowym jest książka, co nieco mnie niepokoi.

- Spodziewam się, że udział w DMA Design w historii sprowadzi się do krótkiego tekstu w napisach końcowych i przejdą od razu do GTA 3.

Film nie ma jeszcze daty premiery. Zdjęcia ruszyły w tym tygodniu.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami