Twórca serii Borderlands opuszcza Gearbox Software

„Czas na przygodę.”

Matthew Armstrong nie jest już pracownikiem studia Gearbox Software. Deweloper uznawany jest za twórcę serii kooperacyjnych strzelanek Borderlands.

1
Oryginalna drużyna

W 2009 roku twórca napisał scenariusz i był szefem zespołu projektantów pierwszej odsłony cyklu, na dobrą sprawę kształtując licencję, która sprzedała się w nakładzie ponad 15 milionów egzemplarzy na całym świecie.

Swoją decyzję o opuszczeniu studia z Teksasu Armstrong ogłosił na Twitterze. „Rzeczy się zmieniają. Nie pracuję już w Gearbox. Zawsze będę kochał tę firmę, ale czas na przygodę” - napisał.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o decyzji zamknięcia oddziału 2K Australia, odpowiedzialnego za Borderlands: The Pre-Sequel! Ostatnio z pracy zrezygnował także Anthony Burch, scenarzysta dwóch ostatnich odsłon Borderlands.

Borderlands 3 na pewno powstaje, a los produkcji nie jest raczej w żaden sposób zagrożony. Już przy Borderlands 2 rola Armstronga była dużo skromniejsza - w tym samym czasie deweloper był szefem projektu Prototype 2 dla Radical Entertainment. Zajmował się też Duke Nukem Forever.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami