Sprzedaż gier: Mortal Kombat X podbija Wielką Brytanię

GTA 5 liderem na Steamie.

Firma Chart-Track opublikowała najnowsze zestawienie sprzedaży gier w Wielkiej Brytanii.

Mortal Kombat X zanotowało najlepszy debiut w historii serii w UK, bez większych problemów awansując na pierwsze miejsce. To także druga największa premiera tego roku w ogóle w tym kraju - za Battlefield Hardline.

PlayStation 4 odpowiadało za 61 procent sprzedaży. 38 proc. to kopie na Xbox One, a reszta - na PC. Należy zaznaczyć, że Chart-Track nie śledzi sprzedaży cyfrowej, a jedynie pudełkową. Nie policzono więc systemu Steam czy innych platform tego typu.

Dzięki premierze na komputerach osobistych na pozycję wicelidera powróciło Grand Theft Auto 5, wyprzedzając na podium jeszcze wspomniane Battlefield Hardline.

Bloodborne zanotowało awans o jedno miejsce, przed strzelankami Far Cry 4 i Call of Duty: Advanced Warfare. W pierwszej dziesiątce ponownie jest też komplet Minecraftów: na Xboksy i sprzęt Sony.

Poniżej pierwsze dziesięć miejsc na liście sprzedaży w UK. Dane w zestawieniu dotyczą okresu 12 - 18 kwietnia:

Ten tydzień Poprzedni tydzień Tytuł
1 Nowość Mortal Kombat X
2 3 Grand Theft Auto 5
3 1 Battlefield Hardline
4 2 FIFA 15
5 6 Bloodborne
6 4 Far Cry 4
7 5 Call of Duty: Advanced Warfare
8 10 Minecraft: Xbox Edition
9 14 Minecraft: PlayStation Edition
10 11 Dying Light

***

Z racji tego, że Chart-Track zajmuje się jedynie sprzedażą gier w pudełkach, warto spojrzeć na pierwszą dziesiątkę na Steamie - największym sklepie z grami w wersji cyfrowej na PC.

Grand Theft Auto 5 notuje czwarty tydzień z rzędu na pierwszym miejscu. Produkcja Rockstara jest też na drugiej pozycji, choć w sprzedaży jest tylko jedna edycja - to zapewne błąd ze strony Valve.

Podium zamyka nieśmiertalna strzelanka Counter-Strike: Global Offensive, wyprzedzając debiutującą bijatykę Mortal Kombat X oraz kosmiczny symulator Elite: Dangerous, notujący spadek o trzy lokaty.

Spada także Cities: Skylines. Na siódmym miejscu pojawiło się Far Cry 4, zyskujące dzięki 40-procentowej przecenie. Sporym zainteresowaniem nadal cieszy się Pillars of Eternity oraz pozbawione abonamentu The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited.

Dane w zestawieniu dotyczą okresu 12 - 18 kwietnia:

Ten tydzień Poprzedni tydzień Tytuł
1 1 Grand Theft Auto 5
2 1 Grand Theft Auto 5
3 3 Counter-Strike: Global Offensive
4 - Mortal Kombat X
5 2 Elite: Dangerous
6 4 Cities: Skylines
7 - Far Cry 4
8 5 Pillars of Eternity
9 9 The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited
10 7 H1Z1

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami