Windward - generowane losowo przygody kapitana statku

Połączenie Pirates! i Diablo.

Zręcznościowa gra opowiadająca o przygodach kapitana statku na losowo generowanych morzach - Windward - ukaże się 12 maja w pełnej wersji na PC, Maca i Linux, wychodząc z programu Early Access na Steamie.

1
Windward to dzieło jednego człowieka

Produkcja łączy pomysły Sid Meier's Pirates! i Diablo. Wcielamy się w dowódcę okrętu żeglującego po proceduralnie generowanych akwenach.

Twórca ze studia Tasharen Entertainment oferuje swobodę rozgrywki - pacyfiści mogą postawić na dyplomację, handel i zbieractwo, a ci bardziej agresywni gracze wcielą się w rolę piratów.

Podczas przygody ulepszymy posiadaną jednostkę, rozbudowując trzy drzewka „umiejętności” - defensywne, wsparcia i ofensywne. Ostatecznie nasz statek zamieni się w zwinny szkuner lub potężny galeon.

Deweloper zadbał także o tryb kooperacji, umożliwiający wspólną zabawę ze znajomymi. Cena na Steamie wynosi obecnie 15 euro (ok. 60 zł) lub 42 euro (ok. 170 zł) za czteropak.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami