Don Mattrick nie jest już dyrektorem generalnym firmy Zynga

Były szef działu Xbox.

Dyrektor generalny firmy Zynga - Don Mattrick - opuszcza firmę niecałe dwa lata po tym, jak zrezygnował z pozycji prezydenta działu Xbox w Microsofcie, by objąć nową posadę w lipcu 2013 roku.

1
Od lewej: Mark Pincus i Don Mattrick

Rolę szefa w Zynga obejmie ponownie założyciel i członek rady nadzorczej Mark Pincus, który zrezygnował poprzednio właśnie na rzecz Mattricka.

„Chciałbym podziękować Donowi za jego starania i kierownictwo. Zbudował podstawy, które będą procentować w przyszłości dla firmy i naszych graczy”- napisał Pincus w oświadczeniu.

W komunikacie wymieniono osiągnięcia Mattricka, takie jak wzrost zainteresowania aplikacjami mobilnymi czy przejęcie firmy NaturalMotion. Trzeba jednak przyznać, że menedżer dołączył do firmy w celu zatrzymania kryzysu i zadaniu temu nie do końca sprostał. W ostatnim roku cena akcji Zyngi spadła o 33 procent, a firma zanotowała 226 mln dol. strat.

Sam Pincus przyznawał w 2013 roku, że jest znudzony grami. Teraz zapewnia, że powraca na stanowisko dyrektora generalnego z pełnym entuzjazmem.

„Jestem dumny z naszych wspólnych postępów” - dodaje Mattrick w osobnym komunikacie. „Nadszedł odpowiedni moment na odejście ze stanowiska i pozwolenie Markowi poprowadzić firmę w kolejnym rozdziale.”

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami