Daniel Radcliffe kandydatem do roli Sama Housera w filmie o GTA

Nieco inny Harry Potter.

Aktor Daniel Radcliffe zdobył popularność dzięki roli Harry'ego Pottera w adaptacjach powieści J.K. Rowling, ale wkrótce może wcielić się także w rolę producenta GTA - Sama Housera - w dramacie stacji BBC.

1
Radcliffe nadal nie może „uwolnić się” od wizerunku Pottera

Jak informowaliśmy w marcu, planowana produkcja będzie „90-minutowym dramatem, koncentrującym się na ludziach stojących za powstaniem GTA”.

Jak donosi teraz Hollywood Reporter, Radcliffe może wcielić się w jedną z najważniejszych postaci tego filmu - Housera. Fabuła ma koncentrować się na konflikcie tego menedżera z prawnikiem Jackiem Thompsonem, który często starał się pozyskać odszkodowanie za brutalne czyny, popełnione rzekomo pod wpływem Grand Theft Auto i innych gier.

Opowieść bazuje na prawdziwych wydarzeniach. W 2008 roku Thompson został skreślony z listy adwokatów za 28 spraw związanych z nadużyciami.

Reżyserem dramatu jest Owen Harris, odpowiedzialny w przeszłości za jeden odcinek serialu „Czarne lustro” oraz jeden odcinek „Wyklęci”.

Scenariusz napisał James Wood, autor fabuły do sitcomu „Rev.” i komediodramatu „Ambassadors” z Davidem Mitchellem.

Nie wiadomo jeszcze, kto wcieli się w rolę Thompsona. Zdjęcia rozpoczną się 20 kwietnia.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami