Bloodborne - Walka z bossem: Bestia żądna krwi, Kuźnia Kościoła Uzdrowienia

Jak pokonać trzeciego bossa i gdzie iść po walce z bestią żądną krwi.

Jak dotrzeć do Bestii opisujemy na poprzedniej stronie - w części poświęconej przemierzaniu Starego Yharnam.

Uwaga: Jeżeli masz duże problemy z bossem, możesz kupić Medalion dowódcy tropicieli w Śnie - to klucz, którzy odblokuje drugą część Rewiru Katedralnego (kosztuje on jednak 10 tys. tętnień). Znajdziesz tam strój Czarnego Kościoła z odpornością na trucizny. Opis tej lokacji znajdziesz na kolejnej stronie. Najlepiej jednak będzie, jeżeli po prostu zużyjesz Wgląd i przyzwiesz pomoc.

blobest
Nieprzyjazny piesek

Zauważyłeś już zapewne, że od jakiegoś czasu Bloodborne częstowało cię kolejnymi egzemplarzami antidotum, które rzadko do tej pory się przydawało. Powinieneś mieć spory zapas tych przedmiotów - i świetnie, bo trzeci boss może czasem uprzykrzyć życie właśnie truciznami.

Podczas walki musisz uważać przede wszystkim na szybkość bestii. To niezwykle zwinny stwór, wykonuje serie dynamicznych ataków. Walka składa się z trzech faz (każda następuje po tym, jak bestia straci 1/3 życia), a w każdej kolejnej potwór staje się trochę szybszy.

Bestia wrażliwa na ogień

Wykorzystaj w tej walce Ognisty papier. Jak każda bestia, także ten boss jest wrażliwy na ten żywioł. Pamiętaj jednak, że efekt ognia znika z broni po jakimś czasie - nie możesz więc grać zbyt pasywnie, by go nie zmarnować.

Trzymaj się na średnim dystansie od wroga. Czekaj na atak i uskakuj na bok, doskakuj szybko do bestii, zadaj kilka szybkich ciosów i wracaj do poprzedniej pozycji. W drugiej fazie często będziesz borykał się z zatruciem - uważaj przede wszystkim na Powolne zatrucie. Uważaj na ataki z wyskoku. Bestia będzie ich używać rzadziej, jeżeli nie będziesz trzymał się zbyt daleko od niej. Jeżeli uda ci się dobrze wymierzyć unik i uskoczyć przed lądowanie bestii, masz chwilę na zadanie jej ciosu w plecy.

W trzeciej fazie potwór zyska niebezpieczną zdolność - wybuch trucizny. Gdy tylko bestia zatrzyma się i zacznie z niej parować dziwny dym, szybko uciekaj. Nie zaczynaj jej wtedy atakować, bo nie zdążysz się wycofać.

Ponadto, w walce mogą pomóc ci Ostre koktajle krwi. Bestia interesuje się przez chwilę miejscem, w którym rozbije się rzucona fiolka.

Po walce z bestią

blo1
Idź w prawo

Po starciu otrzymasz pierwszy kielich - od teraz możesz tworzyć lochy kielicha przy drugim rzędzie nagrobków w Śnie Tropiciela. Zapal latarnię i wróć do snu. Rozwiń postać, jeżeli masz wystarczająco dużo tętnień. Porozmawiaj z łowcą w budynku. Przenieś się do Rewiru Katedralnego. Możesz teraz przejść w prawo, wcześniej drogę blokowały zamknięte drzwi. Idź w tę stronę i skorzystaj z windy, by wjechać wyżej. Szybko wbiegnij do pomieszczenia - tym sposobem unikniesz serii z karabinu maszynowego. Pokonaj wroga na wózku. Ze skrzyni weź runę.

Wybiegnij z pomieszczenia, a po chwili szybko zawróć, by zwabić jednego przeciwnika. Dzięki temu nie musisz przejmować się strzelcami znajdującymi się na piętrze budynku naprzeciwko. Pokonaj wroga i biegnij prosto. Przed tobą budynek kuźni. Warto go przeszukać - uważaj tylko na przeciwników w środku. Zawsze eliminuj strzelców w pierwszej kolejności. Przechodząc z parteru na piętro uważaj na karabin maszynowy po lewej. Wychodząc na balkon uważaj z kolei na osiłka z cegłą - walcz z nim w środku, żeby nie spaść.

Pokonaj strzelców na balkonie, okrąż balkon z każdej strony, by zebrać przedmioty. Wejdź po drabinie na górę, przejdź w lewo do końca by zebrać przedmiot. Wejdź do środka na ostatnim piętrze, pokonaj dwóch przeciwników na wózkach - uważaj, mają zamontowane miotacze ognia, więc atakuj szybko. Najważniejsza jest tu skrzynia, z której wyjmiesz odznakę, która da ci dostęp do Świętego ostrza Ludwiga - jednego z najlepszych mieczy w grze, zamieniającego się w potężny miecz dwuręczny. Kupisz go w Śnie Tropiciela za tętnienia. Wymaga 30 punktów siły.

Skakanie po deskach pod kuźnią

Wracaj na sam dół. Idź w prawo, zeskocz na dół i idź dalej. Po lewej będzie wejście do piwnicy budynku. Teraz zachowaj ostrożność, bardzo łatwo tu spaść i się zabić. Ważne - musisz mieć pełen pasek życia, bo otrzymasz trochę obrażeń od upadku.

blo2
Na początku możesz nie zauważyć drewnianego mostka pod spodem, przypatrz się uważnie

Idź prosto po desce. Na końcu spójrz w dół i zeskocz na platformę. Z niej opadaj niżej, na kolejne deski - kieruj się przedmiotami, które widzisz. Pierwszy to cylinder, który będziesz mógł przekazać małym stworkom w Śnie Tropiciela, zmieniając w ten sposób ich wygląd w całej grze. Opadnij jeszcze niżej. Podejdź kawałek do przodu i zerknij w dół, zobaczysz kolejny przedmiot na pojedynczej desce. Musisz tam opaść. Następnie stań na samym jej końcu (poruszaj się bardzo powoli!), a pod spodem ujrzysz mostek. Wyceluj i spadnij na niego. Wcześniej się ulecz, by nie umrzeć.

Żniwiarz - wróg z workiem na ramieniu

Skręć w pierwszą uliczkę w lewo, podnieś ubranie (nie wiemy jeszcze jakie jest jego zastosowanie). Idź powoli dalej i uważaj - uliczka skręci w prawo i będzie tam czekał Żniwiarz. To jeden z bardziej niebezpiecznych podstawowych wrogów. By kontynuować podróż optymalną ścieżką, nie możesz dać się mu zabić. Używaj mołotowów, jeżeli jeszcze masz trochę w zapasie. Zadawaj jeden cios i szybko odskakuj, by przyjrzeć się schematom ataków.

blo3
Winda - wjazd do Rewiru Katedralnego

Przejdź na placyk, pokonaj kolejny patrol i weź przedmiot. Idź uliczką dalej, do ostatniej alejki. Został jeszcze jeden patrol wrogów. Pójdź w prawo, zakradnij się za plecy przeciwnika i szybko go zabij, podnieś klejnoty. Wracaj i idź do końca prosto, a dotrzesz do windy. Wjedź na górę. Weź przedmiot z balkonu. Niespodzianka - jesteś w Rewirze Katedralnym!

Następnie: Bloodborne - Rewir Katedralny (część centralna), walka z bossem: Pastor Amelia

Powrót do spisu treści: Bloodborne - Poradnik, Solucja - kompletny opis przejścia

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami