Seria Alan Wake z 4,5 mln sprzedanych egzemplarzy

Pora na remaster?

Seria horrorów Alan Wake sprzedała się na całym świecie w nakładzie przekraczającym 4,5 mln egzemplarzy od premiery w maju 2010 roku - poinformował szef Remedy Entertainment.

1
Może czas wrócić do Bright Falls?

Matias Myllyrinne ujawnił informacje na Twitterze. Wynik obejmuje pierwszą część oraz spin-off z 2012 roku - Alan Wake's American Nightmare. Oba tytuły wydano pierwotnie na X360, po czym przeniesiono na PC.

Pomimo takiego sukcesu, gracze nie powinni spodziewać się kontynuacji w najbliższym czasie. Remedy Entertainment zajęte jest teraz Quantum Break na Xbox One.

- Pewnie, mogliśmy zrobić coś mniej ambitnego, ale to nie byłoby fair w stosunku do fanów i serii Alan Wake - mówił dyrektor kreatywny Sam Lake w maju 2013 roku.

- Na pewno chcemy dalej pracować nad Alan Wake. Chcę stworzyć coś nowego w tym uniwersum, gdy tylko nadejdzie odpowiedni moment - dodał.

Co jednak interesujące, Microsoft pytał ostatnio w ankiecie, czy gracze byliby zainteresowani ewentualnym dodaniem odświeżonej wersji Alan Wake na Xbox One w ramach zamówień przedpremierowych Quantum Break.

Reklama

Skocz do komentarzy (7)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (7)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami