Problemy z działaniem Battlefield Hardline na Xbox One po ataku DDoS

Ale debiut ogólnie się udał.

Electronic Arts poinformowało, że atak DDoS wywołał problemy z działaniem trybów sieciowych strzelanki Battlefield Hardline na konsolach Xbox One.

1

DDoS to atak na system lub usługę, który ma na celu sparaliżowanie jej działania. Polega na zajęciu wszystkich wolnych zasobów serwera poprzez skierowanie do niego ogromnej liczby zapytań przy równoczesnym wykorzystaniu wielu komputerów.

Dziś rano przedstawiciele producenta poinformowali na Twitterze, że robią wszystko co w ich mocy, by poradzić sobie z atakiem.

Pomimo tych problemów na Xbox One wygląda na to, że Battlefield Hardline zanotowało udany debiut. Jeszcze wczoraj wersja na konsolę Microsoftu działała bez przeszkód.

Część graczy obawiała się, że ponownie dojdzie do sytuacji przypominającej problematyczną premierę Battlefielda 4 w 2013 roku. Wydawca przyznał, że taki start był nie do zaakceptowania w przyszłości i - jak widać - wyciągnął wnioski.

Zadaniem Hardline było więc nie tylko dostarczenie wartościowej gry, ale także przywrócenie zaufania graczy. Twórcy przeprowadzili przed premierą szereg testów beta, sprawdzając obciążenia serwerów pod naporem użytkowników.

Warto jednak zauważyć, że do rozgrywki nie przystąpili jeszcze fani z Europy. Produkcja debiutuje tutaj jutro - 19 marca. Poza Xbox One tytuł trafi także na PC, PlayStation 3, PS4 i X360.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami