Główny projektant Call of Duty wraca do Infinity Ward po pięciu latach

Activision szuka pracowników.

Todd Alderman powrócił do studia Infinity Ward po pięciu latach przerwy. Opuścił tym samym stanowisko w Riot Games, odpowiedzialnym za League of Legends.

1
Call of Duty 4 zrewolucjonizowało strzelanki

Alderman był w 2010 roku jednym z 38 pracowników, którzy pozwali Activision - właściciela Infinity Ward - żądając milionów dolarów zaległych bonusów za prace nad Call of Duty: Modern Warfare 2. Jak widać, deweloper nie jest pamiętliwy.

Pozew złożono bezpośrednio po tym, jak z pracy w studiu zwolniono współzałożycieli - Jasona Westa i Vince'a Zampellę. Ten duet sformował później Respawn Entertainment, twórców Titanfall. Alderman dołączył do tej firmy w 2012 roku.

„Nigdy nie sądziłem, że powrót do Infinity Ward i Call of Duty będzie możliwy” - napisał zainteresowany w oświadczeniu dla serwisu Polygon. „Minęło pięć lat i dużo się zmieniło. Widać sporo nowych twarzy i ludzi zmotywowanych to zrobienia czegoś wspaniałego.”

„Nowe twarze” to zapewne część dużej restrukturyzacji, jaką przechodzi teraz studio. Firma została połączona z Neversoft Entertainment, a Call of Duty zmieniło cykl produkcyjny i jest teraz tworzone także przez Sledgehammer Games i Treyarch.

Activision potwierdziło także, że prowadzi obecnie rekrutację na ogromną skalę, planując zatrudnić nawet tysiąc nowych deweloperów w swoich studiach deweloperskich.

Odsłona serii Call of Duty od Infinity Ward ukaże się w przyszłym roku. Alderman był w przeszłości jednym z głównym projektantów CoD4: Modern Warfare i Modern Warfare 2, a zaczynał od pierwszego Call of Duty z 2003 roku. Teraz będzie odpowiadał za tryb sieciowy.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami