Star Citizen może wymagać pobrania nawet 100 GB danych

Nie licząc łatek.

Kosmiczny symulator Star Citizen to wyjątkowo ambitna produkcja, co przełoży się na jej rozmiar. Jeden z producentów ujawnił, że sam klient gry może ostatecznie wymagać pobrania nawet 100 GB danych.

1
Legenda głosi, że Star Citizen kiedyś się ukaże

„Liczba obiektów oraz elementów, które musimy jeszcze dostarczyć oznacza, że rozmiary naszego klienta najpewniej osiągną 100 GB” - wyjaśnił dyrektor ds. operacji gry - Jeremy Masker - na oficjalnym forum dyskusyjnym. Mowa tu o skompresowanych plikach instalacyjnych, więc rozmiar na dysku twardym będzie zapewne jeszcze większy.

Sporych rozmiarów będą także aktualizacje. „Optymalizujemy proces patchowania z myślą o prędkości, by konieczne było pobieranie tylko plików, w których wprowadzane są zmiany, ale prawdopodobnie będzie to miało mały wpływ na ich rozmiar” - dodaje deweloper.

„Każda łatka to setki elementów, a niektóre z nich to czasami nawet 200 MB. To przekłada się na aktualizacje w rozmiarach 2 - 6 GB, a jeśli zmienimy system plików i konieczne będzie pobranie 30 - 40 procent zawartości na dysk, to mowa już o 14 - 20 GB.”

Star Citizen to najbardziej udany projekt społecznościowego finansowania w historii. W „Księdze rekordów Guinessa” znajduje się zapis z ubiegłego roku, mówiący o niecałych 30 milionach dolarów. Teraz produkcja Chrisa Robertsa dociera już do poziomu 75 milionów.

Gra w ostatecznej formie będzie składała się z kilku modułów: ogromnego wszechświata, kampanii fabularnej, abordaży przypominających raczej strzelankę FPP czy opcji spacerowania po powierzchniach planet.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (9)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami