Deweloperzy z CD Projekt RED opublikowali nowy materiał prezentujący rozgrywkę z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. To nieprezentowane do tej pory sceny.

Wiedźmin rusza w poszukiwaniu zaginionych mieszkańców wioski. Na szlaku używa swoich zmysłów przy przewróconym wozie, by wytropić mężczyzn. Idąc po ich śladach trafia do jaskiń.

Okazuje się, że chłopi schronili się przed niebezpieczną wywerną. Jak na wiedźmina przystało, Geralt postanawia definitywnie rozwiązać kwestię groźnego potwora.

Wywerna królewska to swego rodzaju mini-boss. Potrafi latać, zadaje sporo obrażeń, a na dodatek pluje kwasem. Bohater musi używać kuszy, by móc uziemić stwora.

Podczas pokazu na imprezie PAX East, starszy projektant Damien Monnier mówił także o jednym z planowanych elementów, który ostatecznie nie znalazł się w grze.

- Mieliśmy pomysł na jazdę na łyżwach - wspominał deweloper. - Był to więcej niż pomysł - gotowy prototyp. Jeździliśmy na łyżwach podczas walki, odcinając głowy. Krew lądowała na lodzie i było to piękne. Bardzo mi się podobało.

- System wyglądał świetnie, ale ostatecznie nie został zrealizowany. Miał pojawić się na końcu gry, a dodanie nowej mechaniki na samym końcu nie było najlepszym rozwiązaniem.

Wiedźmin 3: Dziki Gon trafi na PC, Xbox One i PS4 już 19 maja.

Reklama