Śródziemie: Cień Mordoru grą roku na konferencji GDC

Outer Wilds najlepszym „indykiem”.

Deweloperzy z całego świata uznali Śródziemie: Cień Mordoru od Monolith Productions za najlepszą produkcję ubiegłego roku podczas 15. gali wręczenia nagród Game Developers Choice, organizowanej na konferencji GDC.

Outer Wilds zdobyło główną nagrodę imienia Seumasa McNally'ego dla twórców niezależnych. Polskie produkcje - This War of Mine i Zaginięcie Ethana Cartera - musiały zadowolić się nominacjami. Ta pierwsza produkcja zasłużyła jednak na wyróżnienie publiczności.

Za grę oferującą najlepsze innowacje uznano Monument Valley, a najlepszy debiut zanotowało studio Stoic Studio, twórcy The Banner Saga.

1
Śródziemie: Cień Mordoru

Poniżej pełna lista zwycięzców i nominowanych.

Gra roku:

  • Bayonetta 2 (Platinum Games/Nintendo)
  • Śródziemie: Cień Mordoru (Monolith Productions/Warner Bros.)
  • Destiny (Bungie/Activision)
  • Hearthstone: Heroes of Warcraft (Blizzard)
  • Obcy: Izolacja (Creative Assembly/Sega)

Innowacja roku:

  • Monument Valley (Ustwo)
  • Bounden (Game Oven)
  • Śródziemie: Cień Mordoru (Monolith Productions/Warner Bros.)
  • This War of Mine (11 bit studios)
  • Zaginięcie Ethana Cartera (The Astronauts)

Najlepszy debiut:

  • Stoic Studio (The Banner Saga)
  • Yacht Club Games (Shovel Knight)
  • Respawn Entertainment (Titanfall)
  • The Astronauts (The Vanishing of Ethan Carter)
  • Upper One Games (Never Alone)

Najlepszy design:

  • Hearthstone: Heroes of Warcraft (Blizzard)
  • Śródziemie: Cień Mordoru (Monolith Productions/Warner Bros.)
  • Shovel Knight (Yacht Club Games)
  • Dragon Age: Inkwizycja (BioWare/Electronic Arts)
  • Captain Toad: Treasure Tracker (Nintendo)

Najlepsza gra mobilna/handheld:

  • Monument Valley (Ustwo)
  • Threes! (Sirvo)
  • Super Smash Bros. 3DS (Sora i Bndai Namco/Nintendo)
  • Hearthstone (Blizzard)
  • 80 Days (Inkle Studios)

Najlepsza oprawa:

  • Monument Valley (Ustwo)
  • Hohokum (Honeyslug and Sony Santa Monica/Sony)
  • Child of Light (Ubisoft Montreal/Ubisoft)
  • Bayonetta 2 (Platinum Games/Nintendo)
  • Obcy: Izolacja (Creative Assembly/Sega)

Najlepsza narracja:

  • Kentucky Route Zero: Episode 3 (Cardboard Computer)
  • 80 Days (Inkle Studios)
  • This War of Mine (11 bit studios)
  • Śródziemie: Cień Mordoru (Monolith Productions/Warner Bros.)
  • Zaginięcie Ethana Cartera (The Astronauts)

Najlepszy dźwięk:

  • Obcy: Izolacja (Creative Assembly/Sega)
  • Hohokum (Honeyslug/Sony)
  • Destiny (Bungie/Activision)
  • Transistor (Supergiant Games)
  • Zaginięcie Ethana Cartera (The Astronauts)

Najlepsza technologia:

  • Destiny (Bungie/Activision)
  • Śródziemie: Cień Mordoru (Monolith Productions/Warner Bros.)
  • Wolfenstein: The New Order (MachineGames/Bethesda)
  • Elite: Dangerous (Frontier Developments)
  • Far Cry 4 (Ubisoft Montreal/Ubisoft)

2015 Independent Games Festival - gry niezależne

2
Outer Wilds

Nagroda główna imienia Seumasa McNally'ego:

  • Outer Wilds (Team Outer Wilds)
  • 80 Days (Inkle Studios)
  • Invisible Inc. (Klei Entertainment)
  • The Talos Principle (Croteam)
  • Metamorphabet (Patrick Smith)
  • This War of Mine (11 bit studios)

Najlepsza oprawa wizualna:

  • Metamorphabet (Patrick Smith)
  • Lumino City (State of Play Games)
  • Else Heart.Break (Niklas Åkerblad, Erik Svedäng)
  • Memory of a Broken Dimension (XRA)
  • Donut County (Ben Esposito)
  • Oquonie (XXIIVV and Kokorobot)

Najlepszy projekt:

  • Outer Wilds (Team Outer Wilds)
  • 80 Days (inkle Studios)
  • Framed (Loveshack)
  • Invisible Inc. (Klei Entertainment)
  • Killer Queen (Joshua DeBonis & Nikita Mikros)
  • The Talos Principle (Croteam)

Najlepsza oprawa dźwiękowa:

  • Ephemerid: A Musical Adventure (SuperChop Games)
  • Phonopath (Kevin Regamey)
  • Shovel Knight (Yacht Club Games)
  • The Sailor's Dream (Simogo Games)
  • The Vanishing of Ethan Carter (The Astronauts)
  • Thumper (Drool)

Najlepsza narracja:

  • 80 Days (inkle Studios)
  • Coming Out Simulator 2014 (Nicky Case)
  • Ice-Bound: A Novel of Reconfiguration (Down to the Wire)
  • Pry (Tender Claws)
  • This War of Mine (11 Bit Studios)
  • Three Fourths Home ([Bracket]Games)

Nagroda Nuovo za innowacyjność:

  • Tetrageddon Games (Nathalie Lawhead)
  • Become A Great Artist In Just 10 Seconds (Michael Brough i Andi McClure)
  • Bounden (Game Oven)
  • Desert Golfing (Captain Games)
  • Elegy For A Dead World (Dejobaan Games & Popcannibal)
  • How Do You Do It? (Nina Freeman, Emmett Butler)
  • Plug & Play (Etter Studio)
  • Rooftop Cop (Stephen Lawrence Clark)

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami