Nvidia zapowiada kartę Titan X

12 GB RAM-u specjalnie dla rzeczywistości wirtualnej.

Nvidia zapowiedziała nowy model karty graficznej podczas konferencji GDC. Titan X - bo tak nazwano urządzenie - posiada 12 GB pamięci.

„Najbardziej zaawansowane GPU w historii” ma być przeznaczone głównie dla coraz popularniejszych urządzeń rzeczywistości wirtualnej - sugerowali Tim Sweeney w Epic Games i Jen-Hsun Huang z Nvidii podczas prezentacji na scenie.

Urządzenia trafią do sprzedaży już „wkrótce”. Więcej szczegółów i danych poznamy na imprezie GTC, przeznaczonej właśnie dla producentów kart graficznych. Ta konferencja odbędzie się w dniach 17-20 marca.

O Titan X mówiło się nieoficjalnie już w styczniu. Wtedy sugerowano, że dostępny będzie także model z 6 GB pamięci GDDR5, a cena droższego urządzenia wyniesie 1349 dolarów (ponad 5000 zł).

Według niepotwierdzonych danych, urządzenie posiadać będzie 384-bitowy interfejs, a całość powstaje na nowym chipie GM200, bazującym na architekturze Maxwell.

1
Titan X na GDC. Fot.: Gamespot.

Reklama

Skocz do komentarzy (9)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (9)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami