Unreal Engine dostępny za darmo

Epic Games rezygnuje z abonamentu.

Studio Epic Games ogłosiło, że dostęp do silnika Unreal Engine 4 jest od teraz darmowy dla wszystkich zainteresowanych. Poprzednio dostęp wymagał opłacenia abonamentu w wysokości 19 dolarów miesięcznie.

1
Wystarczy pięć minut pracy!

Twórcy technologii nie rezygnują jednak z drugiego zapisu: jeśli uda nam się wydać gotowy projekt, Epic pobierze pięć procent przychodów ponad 3 tysiące dolarów, w każdym kwartale.

Do tego czasu wszystkie funkcje silnika są jednak dostępne bez żadnych opłat: do tworzenia gier, architektury, edukacji, filmu czy animacji. Można nawet modyfikować kod źródłowy programu.

We wbudowanym sklepie możemy sprzedawać i kupować gotowe elementy, a dla początkujących dostępne są fora dyskusyjne, wikipedie, materiały wideo czy przykładowe szablony.

Wszystkie osoby opłacające subskrypcję otrzymają zwrot pieniędzy za ostatni miesiąc oraz 30 dolarów do wydania w sklepie.

„Kondycja silnika Unreal jest mocna i zdajemy sobie sprawę, że dzięki usunięciu barier więcej osób będzie mogło zrealizować swoje kreatywne pomysły i ukształtować przyszłość naszego ukochanego medium” - napisano w komunikacie.

Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że Unreal Engine stracił na popularności w ostatnich latach. Najwięksi producenci gier stawiają coraz częściej na własne rozwiązania, a deweloperzy niezależni chętniej przyglądają się Unity.

Możliwe, że to właśnie z tym silnikiem chce teraz konkurować Epic - dwa tygodnie temu ogłoszono nawet program dotacji dla twórców.

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami