Interplay wyda zestaw odświeżonych bijatyk ClayFighter

Premiera na PC w 2016 roku.

Interplay poinformował dziś, że współpracuje ze studiem Drip Drop Games nad odświeżeniem serii ClayFighter - pierwsza część cyklu zadebiutowała w 1993 roku na konsoli SNES.

Nowe wydanie ma zawierać obydwie odsłony serii, a więc także ClayFighter 2: Judgment Clay z Nintendo 64. Zestaw bijatyk ma trafić na PC w 2016 roku.

Przedstawiciele Interplay zapowiedzieli, że twórcy dopracują rozgrywkę i wprowadzą nowe rozwiązania - między innymi podwójne skoki, kontrowanie ciosów i ataki specjalne typu „Claytality”.

Warto zwrócić uwagę, że to pierwsze oficjalne ogłoszenie Interplay od czasu zeszłorocznej zbiórki funduszy na planszową grę Freespace. Twórcom nie udało się zebrać określonej sumy na Kickstarterze, a od tamtej pory przedstawiciele firmy nie kontaktowali się z mediami.

Ostatnią nową produkcją wydaną przez Interplay była wczesna wersja szachowej gry Battle Chess: Game of Kings na Steamie. Udostępniono ją w marcu ubiegłego roku. Gracze narzekają jednak na słaby kontakt z twórcami i powolne tempo wprowadzania aktualizacji.

Interplay powstało w 1983 roku za sprawą Briana Fargo, obecnego prezesa inXile Entertainment. W przeszłości firma odnosiła wielkie sukcesy za sprawą gier RPG takich jak Fallout, Planescape: Torment czy Baldur's Gate.

W 2006 roku ogłoszono bankructwo. Sprzedano największe licencje. Nazwa jednak przetrwała, a wraz z nią kilka mniej znanych serii, jak Clayfighter, Descent, Earthworm Jim, Giants, MDK i Freespace - nowi właściciele kupili wszystko od THQ po upadku tego wydawnictwa.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami