Blizzard umożliwi kupowanie czasu gry World of Warcraft za wirtualne złoto

Dzięki WoW Token.

Blizzard już wkrótce umożliwi kupowanie abonamentu World of Warcraft za złoto w grze, na dobrą sprawę eliminując konieczność opłacania subskrypcji przy odpowiednich zasobach wirtualnej waluty.

Kluczowym elementem tej rewolucji jest nowy przedmiot - WoW Token. Token kupimy za prawdziwe pieniądze, a następnie sprzedamy w domu aukcyjnym w grze. Inny gracz będzie mógł wymienić zakupiony za złoto „kupon” na 30 dni abonamentu.

„Nasze obecne przemyślenia koncentrują się na zaoferowaniu graczom sposobu na wydanie nadmiarów złota, jednocześnie dając innym osobom opcję zdobycia złota w legalny i bezpieczny sposób” - planowali deweloperzy jeszcze w grudniu.

W ten sposób Blizzard upraszcza także pozyskiwanie złota - zakupiony Token wystawimy na aukcji po aktualnej cenie rynkowej. Kwoty ustali prawo podaży i popytu. Kupony abonamentowe będą automatycznie przypisywane do konta kupującego i możliwe do sprzedaży tylko raz.

„Słyszeliśmy opinie graczy zainteresowanych bezpiecznym, legalnym sposobem na pozyskanie złota, bez konieczności angażowania się w nieautoryzowane transakcje i zewnętrzne usługi, które są głównym powodem włamań na konta” - wyjaśniają deweloperzy.

„Wiemy też, że są gracze dysponujący ogromnymi ilościami złota, zdobytymi podczas rozgrywki. Może zainteresować ich możliwość wykorzystania części tego majątku na abonament, co pomoże w pokryciu kosztów subskrypcji.

Nie podano jeszcze dokładnej daty premiery Tokenów. Nie znamy też ich ceny. Więcej szczegółów znaleźć można na oficjalnej stronie gry.

1

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami