Zręcznościowe Shovel Knight trafi na PS3, PS4 i PS Vita 22 kwietnia

W systemie Cross Buy.

Deweloperzy z Yacht Club Games poinformowali, że zręcznościowa produkcja Shovel Knight trafi na konsole PlayStation 3, PlayStation 4 i PlayStation Vita w dniu 22 kwietnia.

Gra ukaże się w systemie Cross Buy, co oznacza, że wystarczy kupić egzemplarz na jednej z platform Sony, by na drugiej pobrać tytuł bez opłat.

Shovel Knight to platformówka z oprawą w stylu retro, inspirowana klasykami złotej ery konsoli NES - chociażby cyklem Mega Man. Jest jedną z gier, które odniosły spory sukces w serwisie Kickstarter. Gracze uwierzyli obietnicom deweloperów, spodobała im się idea „listu miłosnego do ery 8-bit”. Projekt zarobił w sumie ponad 311 tys. dol.

„To świetna produkcja. Posiada wszystkie cechy dobrej, klasycznej platformówki i wzbogaca je rozwiązaniami i dopracowaniem godnymi najlepszych współczesnych reprezentantów gatunku” - pisaliśmy w recenzji wersji PC.

Udostępniony w grudniu trailer sugeruje, że w wersji na konsole PlayStation jednym z dodatkowych bossów będzie Kratos znany z cyklu God of War.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami