Budżet polskiej strzelanki Superhot zwiększył się o sto procent od momentu zakończenia zbiórki funduszy na Kickstarterze - informuje Gazeta Wyborcza.

- Pieniędzy nam nie brakuje. Oprócz środków z Kickstartera podpisaliśmy kilka ciekawych umów. Dzięki nim mamy kolejne 250 tys. dolarów. Zatem dysponujemy budżetem około pół miliona dolarów - przyznał Tomasz Kaczmarczyk z firmy Blue Brick.

Deweloperzy nie zaznaczyli, skąd konkretnie pochodzą dodatkowe fundusze.

Superhot powstało w ramach imprezy, podczas której deweloperzy mieli 7 dni na zaprojektowanie prostej strzelanki. Demo szybko przyciągnęło uwagę graczy i mediów branżowych na całym świecie.

Pomysł na rozgrywkę jest dosyć nietypowy. Czas płynie tylko wtedy, gdy główny bohater się porusza. Pozwala to w efektowny sposób unikać kul wroga. Twórcy zdecydowali się na minimalistyczną oprawę graficzną, w której dominują biel i szarość z czerwonymi akcentami.

Gra ma zadebiutować w wakacje. Trafi na PC i komputery Mac.

Reklama

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Mateusz dołączył do zespołu w 2013 roku. Jest z-cą redaktora naczelnego, opiekuje się naszym kanałem YouTube, przygotowuje artykuły i recenzje, a czasami także poradniki. Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych.

Więcej artykułów od Mateusz Zdanowicz

Komentarze (7)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Superhot - Recenzja

Świetna koncepcja, zbyt krótka gra.

Superhot - Poradnik, Solucja

Opis przejścia i wszystkie sekrety.

Darmowe gry co miesiąc dla abonentów Twitch Prime

Superhot, Oxenfree, Shadow Tactics na początek.