The Last Guardian nadal powstaje - zapewnia Sony

Firma uspokaja plotki.

Sony zapewnia, że nie przerwano prac nad The Last Guardian, pomimo porzucenia znaku handlowego z tytułem gry w Stanach Zjednoczonych.

1
Piesek?

Wszystko wskazuje na to, że oddział PlayStation z Ameryki Północnej po prostu przegapił moment wygaśnięcia rejestracji, a dalsze prace nad grą nie są zagrożone - informuje serwis Gamespot, powołując się na oświadczenie wydawcy. Do podobnej sytacji doszło w 2012 roku.

Jak wynika z wpisu ze strony urządu patentowego w Stanach Zjednoczonych, Sony nie zdecydowało się przedłużyć rejestracji tytułu The Last Guardian. Taki krok wywołał zaniepokojenie wśród graczy, a część fanów uznała, że grę porzucono.

Jak donosi teraz Gamespot, Sony „może potwierdzić, że trwają prace deweloperskie nad The Last Guardian”. Nie podano żadnych innych szczegółów.

The Last Guardian zostało zapowiedziane w 2009 roku jako tytuł na wyłączność PS3. Od tego czasu wielokrotnie otrzymywaliśmy informacje, według których Team Ico potrzebuje więcej czasu na dopracowanie tytułu. Ostatnio mówiono o zmianie platformy na PS4.

- Nie mogę potwierdzić żadnego terminu, ponieważ czekamy na moment, w którym będziemy zadowoleni ze stanu prac. Mamy na myśli pewne ramy czasowe, a zespół osiąga postępy, ale nadal nie możemy powiedzieć, że to już ten moment - przyznał w sierpniu ubiegłego roku Shuhei Yoshida z SCE Worldwide Studios.

Zobacz: The Last Guardian - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami