DarkSiders 2 i inne gry Nordic Games trafią na PlayStation 4 - raport

AKTUALIZACJA: Darksiders 2 potwierdzone.

Aktualizacja (16.02.2015): Przedstawiciele Nordic Games potwierdzili w oświadczeniu dla serwisu Gamespot, że DarkSiders 2 trafi na PlayStation 4, choć firma nie jest jeszcze gotowa rozmawiać o szczegółach na temat projektu.

Prawdopodobna jest także konwersja na Xbox One, ale tej wersji jeszcze nie potwierdzono.

*

Oryginalna wiadomość (14.02.2015): Popularny sklep internetowy Amazon ujawnił, że firma Nordic Games planuje przenieść kilka swoich licencji na konsole obecnej generacji.

1
Legend of Kay debiutowało w 2005 roku

Wśród wymienionych gier największą uwagę zwraca Darksiders 2: Definitive Edition, które miałoby trafić na PlayStation 4.

Inne pozycje to wyścigowe MX vs. ATV: Supercross Encore Edition oraz potwierdzona już produkcja RPG Arcania - The Complete Tale, co dodaje doniesieniom wiarygodności. W przypadku tego ostatniego tytułu podano też datę premiery - 22 maja (dzięki, AGB).

Listę zamyka kultowa gra akcji z PlayStation 2 - Legend of Kay Anniversary (premiera 12 czerwca, na PC, Maca, PS4 i Wii U) oraz klasyczna przygodówka The Book of Unwritten Tales 2 (PS4 i Xbox One).

Nordic Games przejęło prawa do licencji Darksiders po bankructwie poprzedniego wydawcy - firmy THQ.

Choć doniesienia należy traktować jako nieoficjalne, to potwierdzenie Arcania - The Complete Tale czy opublikowanie okładki do Legend of Kay Anniversary zdają się sugerować, że mamy do czynienia z czymś więcej niż zwykłą pomyłką.

Druga część Darksiders opowiada o przygodach Śmierci - jednego z jeźdźców apokalipsy. Poruszamy się po dużych lokacjach, eliminując kolejnych wrogów i zbierając punkty doświadczenia. Akcję obserwujemy w perspektywie TPP.

Legend of Kay jest podobne w założeniach, ale z większym naciskiem na elementy platformowe. Tutaj bohaterem jest tytułowy wojownik Key, starający się odbić wyspę obleganą przez szczury i goryle.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami