Sprzedaż w USA: w styczniu na czele Dying Light i PlayStation 4

PS4 wyprzedza Xbox One.  

Firma NPD ogłosiła, że w styczniu tego roku największym zainteresowaniem wśród graczy w Stanach Zjednoczonych cieszyła się polska gra akcji Dying Light, a wśród konsol - PlayStation 4.

1
Dying Light - zombie wciąż popularne

„W styczniu 2015 roku Dying Light zanotowało najlepszą w historii sprzedaż dla nowej licencji w gatunku survival horror, bijąc poprzedni rekord należący do The Evil Within” - napisano w komunikacie.

Sony ponownie jest producentem najpopularniejszej konsoli. „PlayStation 4 sprzedawało się w styczniu najlepiej, a konsola pozostaje liderem w USA” - zapewniono w oświadczeniu japońskiej korporacji. „Od premiery w listopadzie 2013 roku konsumenci na całym świecie nabyli 18,5 mln konsol oraz 81,8 mln egzemplarzy gier.”

Microsoft podaje, że zanotował „rekordowe wyniki w styczniu dla Xbox One oraz więcej sprzedanych gier w przeliczeniu na jedną konsolę niż na innych platformach”. Sprzęt firmy z Redmond zdominował listopad i grudzień w Stanach Zjednoczonych, w czym pomogła niższa cena.

Ogólna sprzedaż sprzętu zmniejszyła się w porównaniu z grudniem, co nie powinno być większym zaskoczeniem. Łącznie nowa generacja nadal radzi sobie świetnie, a sprzedaż PlayStation 4 i Xbox One jest o około 60 procent wyższa, niż PS3 i X360 w podobnym okresie od debiutu.

Poniżej dziesięć najpopularniejszych gier w Stanach Zjednoczonych w styczniu:

  1. Dying Light (PS4, Xbox One, PC)
  2. Call of Duty: Advanced Warfare (Xbox One, PS4, X360, PS3, PC)
  3. Grand Theft Auto 5 (Xbox One, PS4, X360, PS3)
  4. Minecraft (X360, PS3, Xbox One, PS4)
  5. NBA 2K15 (Xbox One, PS4, X360, PS3, PC)
  6. Super Smash Bros. (Wii U, 3DS)
  7. Far Cry 4 (PS4, Xbox One, X360, PS3, PC)
  8. Madden NFL 15 (Xbox One, PS4, X360, PS3)
  9. Destiny (Xbox One, PS4, X360, PS3)
  10. FIFA 15 (PS4, Xbox One, X360, PS3, Wii, PS Vita, 3DS)

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami