Zwycięzca Curiosity zostanie uhonorowany w grze Not a Hero

Bryan Henderson będzie bogiem.

Wcześniej w tym tygodniu opisaliśmy historię Bryana Hendersona, który jako ostatni kliknął w kostkę Curiosity w aplikacji Petera Molyneux. Dzięki temu miał zostać wirtualnym bogiem w kolejnej produkcji słynnego dewelopera - Godus - i otrzymać część zysków.

Molyneux nie zrealizował swojej obietnicy, więc sprawą postanowiła zająć się firma Devolver Digital - wydawca platformowej strzelanki Not a Hero.

Jak ujawnia poniższy materiał wideo, Henderson jednak zostanie bogiem.

Henderson w charakterystycznym płaszczu

„Przyglądaliśmy się historii już od jakiegoś czasu” - wyjaśnia Nigel Lowrie z Devolver Digital. „Obserwowaliśmy informacje w serwisach społecznościowych i było nam coraz bardziej żal Bryana. Napisaliśmy do niego na Twitterze i zaczęliśmy rozmawiać o pomyśle, na który wpadliśmy wraz z Roll7.”

Roll7 to studio odpowiedzialne za prace nad Not a Hero, a wcześniej także za OlliOlli. Z tej gry przeniesiono jedynie pikselową oprawę graficzną, ale już sama rozgrywka przypomina raczej Hotline Miami, w nieco innej perspektywie - obserwowane nie z lotu ptaka, lecz z boku.

Henderson nie będzie jednak postacią, w którą wcieli się gracz, przynajmniej nie w dniu premiery. Otrzyma rolę boga-bohatera niezależnego.

„To całkiem fajny pomysł. Podoba mi się” - skomentował sam zainteresowany na łamach serwisu Polygon.

1

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami