Nintendo i Netflix produkują aktorski serial The Legend of Zelda - raport

„Gra o Tron dla całej rodziny”.

Nintendo współpracuje z Netflixem nad aktorskim serialem na podstawie cyklu The Legend of Zelda - informuje The Wall Street Journal powołując się na własne źródła.

Obecnie trwają poszukiwania scenarzysty, projekt znajduje się we wczesnym stadium produkcji. Przedstawiciele Netflixa opisują podobno nowy serial jako „Grę o Tron dla całej rodziny”.

Nintendo wyjątkowo rzadko udziela licencji na produkcje filmowe i telewizyjne. Serial animowany The Legend of Zelda z 1987 roku nie został dobrze przyjęty przez fanów serii.

Popularny cykl zadebiutował w 1986 roku, do tej pory powstało szesnaście odsłon serii - nie licząc spin-offów i re-edycji. Bohaterem każdej gry jest chłopak o imieniu Link, a jego zadanie to zazwyczaj wyzwolenie księżniczki Zeldy i obrona królestwa Hyrule przed siłami ciemności.

Przed końcem roku ma ukazać się najnowsza część na konsolę Wii U. Już 13 lutego na 3DS trafi odświeżona wersja The Legend of Zelda: Majora's Mask, która zadebiutowała pierwotnie w 2000 roku na Nintnedo 64.

Poniżej krótki film fanowski - Link's Shadow.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami