Microsoft rozpoczął wczoraj publikację pierwszej w tym roku aktualizacji oprogramowania konsol Xbox One, usprawniając między innymi działanie kontrolera oraz współpracę z telewizorami.

1
Listy wyników - część Game Hubs

Wcześniej pad rozpoznawany był przez system w około 4 - 5 sekund, ale ulepszenie procesu synchronizacji pozwoliło zmniejszyć ten wynik do 2 sekuny. Zmiana oprogramowania to konieczność podłączenia kontrolera do konsoli za pomocą kabla MicroUSB.

Największym dodatkiem w łatce są chyba strony Game Hubs, grupujące informacje na temat przechodzonych gier: statystyki, listy najlepszych wyników, osiągnięcia i postępy w ich zdobywaniu, szczegóły na temat DLC czy materiały wideo od naszych znajomych i społeczności.

Inna z innowacji to przezroczyste kafelki na ekranie domowym, ujawniające większy obszar wybranego tła.

Wprowadzono także szereg zmian w grupowych rozmowach głosowych. Na ekranie widać status połączenia, poprawiono widok wysyłanych zaproszeń oraz ogólną stabilność.

Listę nowości zamykają modyfikacje we wsparciu dla telewizorów. Dla użytkowników korzystających z kablówki i dekoderów podpiętych do konsoli przygotowano także możliwość podejrzenia popularnych programów w nowej zakładce - „trending”. Jest też opcja transmisji programów TV na urządzenia z Androidem i Windows Phone.

Reklama